16 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR33.097
EURO36.0269
ALTIN2591.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Hepsiburada Kadın Mühendisler Gününü kutladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hepsiburada Kadın Mühendisler Gününü kutladı
Abone ol
Hepsiburada Müşteri Deneyimi Ve Insan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu

Kadın istihdamı ve kadın girişimciliği alanındaki çalışmalarıyla öne çıkan Hepsiburada, Kadın Mühendisler Günü’nü kutladı. Mühendislerinin yüzde 36’sı kadın olan Hepsiburada, 2030 yılına kadar bu oranı yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediğini açıkladı.

Hepsiburada’nın ürettiği yerli teknolojilerde, kadın mühendisler önemli bir rol oynuyor. Şirketteki kadın çalışan oranı yüzde 50, global şirketlerde kadın mühendis oranı ortalama yüzde 20 iken Hepsiburada’nın kadın mühendis oranı ise yüzde 36. Hepsiburada, 2030 yılına kadar kadın mühendis oranını yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediğini duyurdu.

Hepsinspire oluşumuyla kadın çalışanlara gelişim fırsatları sunuluyor

Hepsiburada, kadın çalışanların profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Hepsinspire ile çeşitli mentorluk fırsatları ve kariyer gelişim olanakları sunuyor. Kadın çalışanlara ve kadın mühendislere liderlik eğitimlerinin verildiği Hepsinspire platformu, çalışanların kendini geliştirmelerini teşvik ediyor. Hepsinspire oluşumu kapsamında kadın çalışanlar 2024 yılının Haziran ayına kadar toplam 1.285 saat eğitim aldı. Kadın mühendisler, hem bireysel hem de profesyonel olarak kendilerini geliştirebiliyor ve kariyerlerinde önemli adımlar atabiliyor.

Hepsiburada Müşteri Deneyimi ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu “Hepsiburada olarak kadın mühendislerimizin başarılarını kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik eden bir çalışma ortamı oluşturarak, kadın mühendislerimizin yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarına olanak sağlıyoruz. 2030 yılına kadar şu anda yüzde 36 olan kadın mühendis oranımızı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu başarıyı daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz“ dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaybolan çocuk zabıta ekipleri tarafından bulunduÖnceki Haber

Kaybolan çocuk zabıta ekipleri tarafında...

Beylikdüzünde makas atarak trafiği tehlikeye sokan sürücüye 7 bin 129 lira para cezasıSonraki Haber

Beylikdüzünde makas atarak trafiği tehli...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar