Osmaniye
DOLAR19.0378
EURO20.6132
ALTIN1219.7

Güneş, TVFnin anlaşması Karabük sanayisinin gelişmesini sağlayacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Güneş, TVFnin anlaşması Karabük sanayisinin gelişmesini sağlayacak
Abone ol
AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ NİYAZİ GÜNEŞ, TÜRKİYE VARLIK FONUNUN KARDEMİR'İN 50 MİLYON 294 BİN 346 LİRALIK HİSSE ALMASININ KENTTEKİ SANAYİNİN GELİŞMESİNİ VE YATIRIMLARIN ARTMASINI SAĞLAYACAĞINI BELİRTTİ.

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Türkiye Varlık Fonunun KARDEMİR’in 50 milyon 294 bin 346 liralık hisse almasının kentteki sanayinin gelişmesini ve yatırımların artmasını sağlayacağını belirtti.


Milletvekili Niyazi Güneş, Türkiye Varlık Fonunun (TVF) KARDEMİR’in toplamda 50 milyon 294 bin 346,76 lira nominal değere sahip hissesini pay başına 13,05 liradan satın alması üzere yapılan anlaşmaya ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye’nin ilk demir çelik fabrikasının 85 yıl önce temellerinin atılmasıyla adı duyulduğunu ve o dönemde 13 haneli bir mahalleyken zamanla kente dönüşen Karabük’ün ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdüğünü ifade eden Güneş, "3 Nisan 1937 tarihinde Karabük’te inşa edilen ve 1939 yılında işletmeye alınan demir çelik fabrikamız, uzun yıllar boyunca ülkemizdeki endüstriyel atılımlara öncülük etmiş, Türk sanayisinin öncüsü ve okulu olmuştur. Karabük, başta çelik olmak üzere makine ve aksamları, mobilya, kâğıt ve orman ürünleri, hazır giyim, elektrik ve elektronik ürünleri sektörlerinde ülke ekonomisine ciddi katkı sağlamaktadır. Kentin ihracatının yüzde 85’ini çelik sektörü oluşturmaktadır. Bu nedenle Kardemir Karabük’ün bir marka değeri, binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı sağlayan, ağır sanayimizin gözde kuruluşlarındandır. Yeni kurulacak organize sanayi bölgeleriyle de ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya devam edecektir" dedi.


Güneş, TVF’nin KARDEMİR hisselerini alma noktasında yaptığı anlaşmayla ilgili olarak da "Bilindiği üzere Türkiye Varlık Fonu, toplamda 50 milyon 294 bin 346 liralık Kardemir hissesi almak için anlaşmaya varmış bulunmaktadır. Şüphesiz bu durum Karabük ilimizin sanayisinin gelişmesi ve Karabük iline yapılacak yatırımların artması, ilimizdeki istihdama katkı sağlama bağlamında bölge insanımız tarafından memnuniyetle karşılanmıştır" ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İhtisaslaşmaya alınan üniversiteler Kastamonuda buluştuÖnceki Haber

İhtisaslaşmaya alınan üniversiteler Kast...

ABDde 6 Ocak baskınında görev yapan kolluk kuvvetlerine altın madalyaSonraki Haber

ABDde 6 Ocak baskınında görev yapan koll...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar