19 Haziran, 2024, Çarşamba
DOLAR32.5398
EURO35.0049
ALTIN2435.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Filistin için bir araya gelen kadınlar ve çocuklar duygularını beyaz çarşaflara yazdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Filistin için bir araya gelen kadınlar ve çocuklar duygularını beyaz çarşaflara yazdı
Abone ol
Filistin Inisiyatifi Platformu öncülüğünde Düzenlenen Etkinlikte, Kadınlar Ve çocuklar Israil’in Filistin’deki Katliamlarını Protesto Etmek Amacıyla Bir Araya Geldi.

Muş’ta kadınlar ve çocuklar İsrail’in Filistin’deki katliamlarını protesto etmek amacıyla bir araya geldi.

Muş’ta Filistin İnisiyatifi Platformu öncülüğünde kent meydanında toplanan kadınlar ve çocuklar, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamları protesto etmek amacıyla “Gel Filistin Ol, Sen de Filistin İçin Bir Söz Yaz” etkinliği düzenledi.

Protesto etkinliğine katılanlar, Filistin halkının yaşadığı zulme dikkat çekmek için meydandaki çeşitli yerlere sabitlenen beyaz çarşaflar üzerine duygularını yazdılar. Etkinlik boyunca, Filistin’deki acıları ve zulmü anlatan mesajlar, çarşaflarda yer aldı.

Etkinliğe katılanlar yazdıkları mesajlarla Filistin’e olan desteklerini ve İsrail’in saldırılarına karşı tepkilerini dile getirdiler.

Programa katılan çocuklar da etkinlikte duygusal anlar yaşattı. Filistin’deki kardeşleri için barış ve umut mesajları yazan çocuklar, etkinliğin anlamını derinleştirdi.

Beyaz çarşaflara yazılan her bir sözün, Filistin halkının yaşadığı acılara dikkat çekmek için atılan bir adım olduğunu söyleyen Filistin İnisiyatifi Platformu Üyesi Özlem Yıldırım, “Bugün burada, Filistin’e olan desteğimizi ve dayanışmamızı göstermek için toplandık. İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde, Filistin halkının yanında olduğumuzu ifade etmenin farklı yollarını arıyoruz. Bu amaçla, çarşaflara Filistin için sözler yazdık ve bu anlamlı mesajları geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. Çarşaflarımıza yazdığımız sözler, Filistin halkının maruz kaldığı zulme karşı sessiz kalmayacağımızın ve onların haklı mücadelesini sonuna kadar destekleyeceğimizin bir ifadesidir. Bu sembolik hareketle, Filistin’deki kardeşlerimizin yalnız olmadığını, dünyanın dört bir yanından destek bulduklarını göstermeyi amaçlıyoruz. Basın mensuplarının aracılığıyla, bu çarşaflarda yer alan mesajların daha geniş kitlelere ulaşmasını ve Filistin’in sesini daha güçlü bir şekilde duyurmayı umut ediyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyor, Filistin’e barış ve özgürlük diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Filistinli çocuklara söylemek istediklerini beyaz çarşafa yazan çocuklardan Zeynep Sert ise, “Filistin çocuklara; orda olsaydık ne söylemek isterdik? Bu gün burada yere serilen çarşaflara söylemek istediğimiz yazdık. İnşallah çocuklar kurtulur ve Pislik İsrail muaf olur. Er ya da geç direniş İslamiyesindir. Biz duygularımızı beyaz çarşaflara yazdık” dedi.

Filistin için duygularını çarşaflara yazan çocuklara program sonunda karpuz dağıtıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gemlikte Gazzeye destek yürüyüşüÖnceki Haber

Gemlikte Gazzeye destek yürüyüşü

Ulada Sarımsak hasadıSonraki Haber

Ulada Sarımsak hasadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar