15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7841
EURO35.1542
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Fetal ultrasonun etkin kullanımı anne ve bebek için hayati öneme sahip

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fetal ultrasonun etkin kullanımı anne ve bebek için hayati öneme sahip
Abone ol
Başkent üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama Ve Araştırma Merkezi Seyhan Hastanesi Toplantı Salonunda “ikinci Trimester Temel Fetal Ultrason Kursu” Gerçekleşti.

Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, fetal ultrason kurslarının gebelik sürecinde anne ve bebek sağlığının izlenmesi ve korunması açısından hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Seyhan Hastanesi Toplantı Salonunda “İkinci Trimester Temel Fetal Ultrason Kursu” gerçekleşti.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda Perinatoloji Bilim Dalı Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, Doç Dr. Erhan Şimşek ve Uzm. Dr. Sonay Öztaş, fetal ultrasonla ilgili bilgilendirme yaptı. Düzenlenen kursla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Mehmet Murat Işıkalan, “Fetal ultrason kursları, gebelik sürecinde anne ve bebek sağlığının izlenmesi ve korunması açısından hayati öneme sahiptir. Eğitmen hocalarımızla birlikte, yirmi uzman doktora, üç ultrason cihazıyla, dört gebe üzerinde, gebeliğin ayrıntılı ultrasonuyla ilgili eğitim vermek amacıyla bu kursu organize ettik. Eğitimimizin içeriği gebelik sürecinde bebeklerin gelişimini izlemek ve potansiyel sağlık sorunlarını erken teşhis etmek amacıyla yapılan ultrason incelemelerini içermektedir. Bu kurslar sayesinde, sağlık profesyonelleri güncel bilgi ve becerilere sahip olarak, gebelik sürecinin her aşamasında en iyi sağlık hizmetini sunabilirler. Anne ve bebek sağlığının korunması, toplum sağlığının temel taşlarından biridir ve bu doğrultuda yapılan her eğitim, geleceğe yapılan bir yatırımdır’’ dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Antalyada mahalleliyi ayağa kaldıran olay: Çocukları apartmana sokup üzerlerine benzin döktüÖnceki Haber

Antalyada mahalleliyi ayağa kaldıran ola...

ETSODA ‘Yönetim Organizasyon EğitimiSonraki Haber

ETSODA ‘Yönetim Organizasyon Eğitimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar