27 Şubat, 2024, Salı
DOLAR31.1283
EURO33.8121
ALTIN2032.9

Edebiyat Fakültesinde çocuk ahlakı ve ebeveyn tutumu konuşuldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Edebiyat Fakültesinde çocuk ahlakı ve ebeveyn tutumu konuşuldu
Abone ol
Anadolu üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarafından Düzenlenen 'çocuklarda Ahlaki Muhakeme, Ahlaki Davranış Ve Ebeveyn Tutumları' Başlıklı Seminer Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda Gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen ’Çocuklarda Ahlaki Muhakeme, Ahlaki Davranış ve Ebeveyn Tutumları’ başlıklı seminer Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Taciser Tüfekçi Sivas Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gamze Er Vargün’ün konuşmacı olduğu seminere Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Güllüpınar, öğretim elemanları ve öğrenciler katılım sağladı.

“Ebeveynlerin davranışları, çocukların sosyo duygusal gelişimini etkiliyor”

Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gamze Er Vargün ilkokul ve ortaokul seviyesindeki çocukların psikolojik durumunun ebeveyn tutumları ile şekillendiğine vurgu yaparak, “Bugün erken ve orta çocukluk dönemlerindeki çocukların ahlaki muhakeme becerileri, ahlaki davranışları ve ebeveyn davranışları üzerine konuştuk. Ebeveyn tutumu çocuğun üzerinde etki oluşturup, psikolojik durumunu şekillendiriyor. Yaptığımız çalışmalarda çocukların bu etki bağlamında nasıl etkilendiklerini inceledik. 206 çocuk ile birebir görüşerek veriler topladık. Bu veriler sonucunda anne ile babanın, çocuklarını ciddiye almadığı durumlarda, çocukların ahlaki davranışlarına olumsuz etkiler bıraktığını gördük. Aslında bu veriler olumlu ebeveynliği geliştirmek için yürütülecek müdahale programları için önemli bir rol oynuyor” dedi.

’Çocuklarda Ahlaki Muhakeme, Ahlaki Davranış ve Ebeveyn Tutumları’ başlıklı seminer soru-cevap kısmı ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sinopun 50 yıllık yorgancısı mesleğini sürdürüyorÖnceki Haber

Sinopun 50 yıllık yorgancısı mesleğini s...

KKTC Meclis Başkanı Töre, otel enkazına karanfiller bırakıp dua ettiSonraki Haber

KKTC Meclis Başkanı Töre, otel enkazına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar