Osmaniye
DOLAR16.7029
EURO17.5453
ALTIN970.55
Yusuf Cinkara Otomotiv

Diyarbakırda 697 projeye 13 milyon TL hibe desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakırda 697 projeye 13 milyon TL hibe desteği
Abone ol
ERGANİ İLÇESİNDE 89 ÜRETİCİYE 1,3 MİLYON TL HİBE İLE VERİLEN MAKİNE VE EKİPMANLAR İL MÜDÜRÜ ATALAR VE KAYMAKAM KARAASLAN TARAFINDAN TESLİM EDİLDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen kırsal kalkınma destekleri çerçevesinde kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklenmesi ile Diyarbakırlı üreticilere bu yıl yaklaşık 13 milyon TL hibe verildi.


Diyarbakır Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte 2021-2022 başvuru dönemi içerisinde 697 yatırımcının aldıkları makine ekipmanlarının karşılığı olarak bakanlıkça desteklendiği bildirildi. Açıklamada, İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesince İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şefik Türker, Şube Müdürü Naide Erdoğmuş ve çiftçilerin katılımıyla makine ekipman dağıtım töreni düzenlendiği belirtildi.


Ergani ilçesinde 89 üreticiye 1,3 milyon TL hibe ile verilen makine ve ekipmanlar İl Müdürü Atalar ve Kaymakam Karaaslan tarafından üreticilere teslim edildiği ifade edildi. Kırsal alt yapıyı iyileştirmek, kırsal alanda yaşayan insanlara alternatif gelir kaynağı oluşturmak, tarım ve sanayi entegrasyonunu sağlamak, gıda güvenirliliğini arttırmak, üretilen ürünlerin pazarlama altyapısını güçlendirmek ve tarımsal istihdam sayısını arttırmak amacı ile 2006 yılında başlamış olan proje hayvansal ürün işleme tesisi, bitkisel ürün işleme tesisi, toplu basınçlı sulama sistemleri, alternatif enerjili seralar, soğuk hava depoları, çelik silolar, koyun keçi ve manda proje konularının dahil olduğu kaydedildi.


2006-2022 yılları arasında kentte187 adet tesis tamamlandığı, bu projeler ile ödenen hibe miktarı ise yaklaşık 80 milyon TL olduğu belirtildi. Tamamlanmış olan projeler dahilinde toplam 2 bin 254 kişi istihdam edildiği bildirildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Çomaklı, Bakan Varank ile bir araya geldiÖnceki Haber

Rektör Çomaklı, Bakan Varank ile bir ara...

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becelden Vali Gökmen Çiçeke nezaket ziyaretiSonraki Haber

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becelden Vali...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar