21 Mayıs, 2024, Salı
DOLAR32.1947
EURO35.1875
ALTIN2510.7

Çevre Bakanlığı kurallara uymayan yapı denetim firmalarına göz açtırmıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çevre Bakanlığı kurallara uymayan yapı denetim firmalarına göz açtırmıyor
Abone ol
çevre, şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanı Mehmet özhaseki, Imar Ve Inşa Faaliyetlerini çok Sıkı Bir şekilde Denetlediklerini Belirterek, “yapı Denetim Mevzuatının Dışına çıkılmasına Asla Müsaade Etmiyoruz. Türkiye Yüzyılı’na Yakışır Sağlam Ve Güvenli şehirlerin Inşası Için Titiz Bir şekilde çalışmaya Devam Edeceğiz” Dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, imar ve inşa faaliyetlerini çok sıkı bir şekilde denetlediklerini belirterek, “Yapı denetim mevzuatının dışına çıkılmasına asla müsaade etmiyoruz. Türkiye Yüzyılı’na yakışır sağlam ve güvenli şehirlerin inşası için titiz bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce, ülke genelinde denetim firmalarının, şantiyelerin ve laboratuvarların denetimleri aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda; Bakanlık ekiplerince 2 bin 543 yapı denetim firması ve şantiye ile 485 laboratuvarın yaptığı denetimler ayrıntılı şekilde incelendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamada, “Yapı denetim firmalarına, şantiyelere ve laboratuvarlara yönelik denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar 2 bin 543 yapı denetim firması ve şantiyeyi 154 bin 682 kez, 485 laboratuvarı da 2 bin 379 kez denetledik” ifadesini kullandı.

3 bin 165 kez yeni iş almaktan men cezası uygulandı

Bu denetimler sonucunda; görevini usulüne uygun yapmayan yapı denetim firmalarına 85,5 milyon TL, laboratuvarlara ise 11,5 milyon TL olmak üzere toplamda 97 milyon TL yaptırım uygulandı. Yine bu firmalara, 3 bin 165 kez de yeni iş almaktan men cezası uygulandı.

“Eksik veya kusur gördüğümüzde tüm yaptırımları uyguluyoruz”

Bakan Özhaseki, Bakanlık olarak imar ve inşa faaliyetlerini çok sıkı bir şekilde denetlediklerini söyledi. Yapılan yasal düzenlemeleri teknolojik bütün imkanları seferber ederek sahada titiz bir şekilde takip ettiklerini kaydeden Bakan Özhaseki, “Bu anlamda yapı denetim firmalarını, şantiyeleri ve laboratuvarları sürekli denetliyoruz. Kurallar belli. Yapı denetim mevzuatının dışına çıkılmasına asla müsaade etmiyoruz. Eksik veya kusur gördüğümüzde tüm yaptırımları uyguluyoruz, gerekli adımları atıyoruz. Türkiye Yüzyılı’na yakışır sağlam ve güvenli şehirlerin inşası için titiz bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çenet Osmaniye Belediye Başkanlığı Görevini DevraldıÖnceki Haber

Çenet Osmaniye Belediye Başkanlığı Görev...

Sinop Belediye Başkanı seçilen Metin Gürbüz, mazbatasını aldıSonraki Haber

Sinop Belediye Başkanı seçilen Metin Gür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar