15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Çal Mağarasının otopark sorunu çözülüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çal Mağarasının otopark sorunu çözülüyor
Abone ol
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, çal Mağarası’nı Ziyaret Etti. Mağara çevresine Yapılacak Yeni Otopark Alanını Yerinde Inceleyen Başkan Genç, Görüntü Kirliliğine Neden Olan Derme çatma Yapıların Yıkılması Için Talimat Verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Çal Mağarası’nı ziyaret etti. Mağara çevresine yapılacak yeni otopark alanını yerinde inceleyen Başkan Genç, görüntü kirliliğine neden olan derme çatma yapıların yıkılması için talimat verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan Çal Mağarası’nı ziyaret etti. Başkan Genç’e ziyarette AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü ve Düzköy Belediye Başkanı Selim Çelenk eşlik etti. Çal Mağarası’nın Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Genç, Çal Mağarası’nın daha da geliştirilmesi ve ziyaretçilere daha iyi hizmet verebilmesi için yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mağara çevresinde yapılacak olan yeni otopark alanı için de detaylı bir değerlendirme yapan Başkan Genç, mevcut durumda görüntü kirliliği oluşturan derme çatma yapıların yıkılmasını istedi.

Başkan Genç, Çal Mağarası’nın çevresinin daha düzenli ve estetik bir görünüme kavuşması gerektiğini belirterek, “Trabzon’un doğal güzelliklerini en iyi şekilde koruyarak, turizme kazandırmak bizim öncelikli görevlerimiz arasında. Çal Mağarası, şehrimizin en değerli turizm merkezlerinden biri. Burada yapılacak otopark alanı, ziyaretçilerin konforunu artıracak. Aynı zamanda çevredeki görüntü kirliliğine neden olan yapıları ortadan kaldırarak, doğal dokuyu bozmadan düzenlemeler yapacağız” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köyceğizli hacı adayları dualarla uğurlandıÖnceki Haber

Köyceğizli hacı adayları dualarla uğurl...

Ankarada Çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olalım etkinliği gerçekleştirildiSonraki Haber

Ankarada Çocuklarımızın sessiz çığlığına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar