29 Mayıs, 2023, Pazartesi
DOLAR19.9881
EURO21.6231
ALTIN1249.5

Büyükşehirin yeni kütüphanesinde minikler için Survivor parkuru

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehirin yeni kütüphanesinde minikler için Survivor parkuru
Abone ol
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HİZMETE SUNULAN ERKİLET KÜTÜPHANESİ GENÇLER VE ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR. KAYSERİ’NİN EN YENİ KÜTÜPHANESİ OLAN ERKİLET KÜTÜPHANESİ’NDE MİNİKLER İÇİN SURVİVOR PARKURU KURULDU.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Erkilet Kütüphanesi gençler ve çocukların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kayseri’nin en yeni kütüphanesi olan Erkilet Kütüphanesi’nde minikler için survivor parkuru kuruldu.Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150. Yılda 150 Proje’ çerçevesinde çalışmalarını büyük bir gayretle sürdürdüğü ’kütüphaneler şehri’ Kayseri’nin en yeni kütüphanesi olan Erkilet Kütüphanesi’nde çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri adına her hafta birçok etkinlik düzenleniyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Erkilet Kütüphanesi’nde çocukların hem psikomotor hem bilmekle alakalı gelişimlerine katkıda bulunması amacıyla survivor parkuru düzenlendi. Çocuklar bu renkli etkinlikte hem eğlendiler hem de yarıştılar.MİNİKLERDEN BÜYÜKKILIÇ’A: “TEŞEKKÜRLER MEMDUH DEDE”


Yarıyıl tatil hediyesi olarak çocuklara kalem hediye edilirken, çocuklar da ‘Teşekkürler Memduh dede, seni çok seviyoruz’ diyerek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürlerini ilettiler.


Erkilet Kütüphanesi’nde bulunan çocuklara yönelik masal odası, çocuk kütüphanesi bölümü ve bu bölümde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle çocuklar için keyifli ortam oluşturuluyor. 800 kişi kapasiteli Erkilet Kütüphanesi’nde, bilgisayar bölümü, sesli çalışma alanı, çocuklara yönelik masal odası, çocuk kütüphanesi bölümü, kafeterya, gençlerimize yönelik grup çalışma odası ve ücretsiz internet hizmetleri gençler tarafından ise takdir topluyor.ERKİLET KÜTÜPHANESİ’NDE 15 BİN BASILI KİTAP, 22 BİN E-KİTAP OLMAK ÜZERE YERLİ YABANCI KAYNAK KİTAPLARI MEVCUT


Erkilet Kütüphanesi, 15 bin basılı kitap, 22 bin e-kitap olmak üzere yerli yabancı kaynak kitapları bünyesine barındırırken, kütüphanede bilgisayar odası, masal odası, çocuk kütüphanesi bulunuyor. Ayrıca kütüphanenin aşağı katında grup çalışma odası, kafeterya, satranç takımları olmak üzere bölümler yer alıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aydemirden 6li masa mutabakat metnine tepkiÖnceki Haber

Aydemirden 6li masa mutabakat metnine te...

Muğlada 10 yıl 20 ay hapis cezası bulunan şahıs yakalandıSonraki Haber

Muğlada 10 yıl 20 ay hapis cezası buluna...

Yorum Yazın

Resmi İlanlar

tümü
Okü Kadirli Myo Eğitim Binası Güçlendirme İnşaatı
Arıklıkaş Orman Deposu Trafo Yapım İşi
T.C. Toprakkale Belediye Başkanlığından İlan

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar