23 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR32.8269
EURO35.6544
ALTIN2536.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Boztepe seyir terası ile Kızlar Manastırı buluşuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Boztepe seyir terası ile Kızlar Manastırı buluşuyor
Abone ol
Boztepe Seyir Terası Ile Kızlar Manastırı Arasında Bağlantı Kuruluyor. Yapılacak Olan Projeyle, 2 Turizm Destinasyonunun Birbirine Bağlanacak. Ziyaretçiler Bir Yandan şehrin Manzarasını Deneyimlerken, Diğer Yandan Da Trabzon'un Tarihi Dokusunu Keşfedecek.

Boztepe Seyir Terası ile Kızlar Manastırı arasında bağlantı kuruluyor. Yapılacak olan projeyle, 2 turizm destinasyonunun birbirine bağlanacak. Ziyaretçiler bir yandan şehrin manzarasını deneyimlerken, diğer yandan da Trabzon’un tarihi dokusunu keşfedecek.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in, Ortahisar Belediye Başkanlığı döneminde şehre kazandırdığı Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Platformu ile Kızlar Manastırı arasında bağlantı yolu kuruluyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı, 2 turizm destinasyonunu birleştirecek Yürüyüş Yolu Projesi Anıtlar Kurulu’na sunuldu. Yapılacak olan çalışma ile Boztepe Yürüyüş Yolu ile Kızlar Manastırı’nın kuzeydoğu kapısı arasında bağlantı kurulacak. Hazırlanan proje, tarihi dokuyu bozmadan, yeşil hassasiyeti ile el kazısı yapılıp, taş kaplanarak, merdiven ve yaya yolu olarak planlandı.

Trabzon’u daha cazip hale getirebilmek için çaba harcadıklarını ifade eden Başkan Genç, “Boztepe Seyir Terası ve Kızlar Manastırı gibi önemli turistik destinasyonlar arasında sağlanacak bağlantı, şehrimizin turizm potansiyelinin artmasına katkı sağlayacaktır. Yürüyüş Yolu Projesi, tarihi dokuyu koruyarak yeşil alanları da gözeterek planlanmıştır. Yürüyüş yolu, el kazısı ve taş kaplama yöntemleriyle yapılacak. Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin Trabzon’un tarihi dokusunu keşfederek bu muhteşem manzaraları deneyimleme fırsatı olacak. Trabzon’u dünya çapında tanınan bir destinasyon haline getirmeye kararlıyız” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yılmaz, “Jandarma, Güvenlik Ve Huzurumuzun Yılmaz Bekçisidir”Önceki Haber

Yılmaz, “Jandarma, Güvenlik Ve Huzurumuz...

ESK: “Bazı sosyal medya organlarında etlerin analizleri ve muayene kabulleri yapılmadan parasının peşin ödendiğine ilişkin iddiaların tamamı asılsızdır”Sonraki Haber

ESK: “Bazı sosyal medya organlarında etl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar