15 Nisan, 2024, Pazartesi
DOLAR32.4042
EURO34.5574
ALTIN2457.2

Bartın Üniversitesinin “Asistan Biberon” projesine ödül

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bartın Üniversitesinin “Asistan Biberon” projesine ödül
Abone ol
BARTIN ÜNİVERSİTESİ (BARÜ) SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNDEN ÖĞR. GÖR. EBRU CİRBAN EKREM, “ASİSTAN BİBERON” BAŞLIKLI PROJESİYLE İNOVATİF HEMŞİRELİK DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “İNOVASYON YARIŞMASI”NDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesinden Öğr. Gör. Ebru Cirban Ekrem, “Asistan Biberon” başlıklı projesiyle İnovatif Hemşirelik Derneği tarafından düzenlenen “İnovasyon Yarışması”nda Türkiye ikinciliği ödülünü aldı.


İnovatif Hemşirelik Derneği tarafından “Kadın Sağlığını Destekleyici İnovatif Ürünler” temasıyla düzenlenen “İnovasyon Yarışması” sonuçları açıklandı. Ülke genelinden birçok akademisyen ve sağlık personeli inovatif ürün fikirleri ile katıldığı yarışmada, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Doğum, Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalından Öğr. Gör. Ebru Cirban Ekrem “Asistan Biberon” başlıklı projesi ile Türkiye ikinciliği ödülünü aldı.


Ar-Ge, inovasyon ve girişimciliğin kalkınmanın en önemli unsurları olduğuna değinen BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “İstikrar ve kalkınma için Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik alanlarında atılımlar yapmalı, üretim sürecine bilginin yoğun olarak girdiği bir sistem yerleştirmeliyiz. Dördüncü sanayi devrimiyle birlikte rekabetin içinde yer almanın ve ilerlemenin en temel unsurları bunlardır. Bu doğrultuda üniversite olarak kamu, üniversite ve sanayi iş birliğinde önemli çalışmalar yapmaktayız. Oluşturduğumuz ekosistemin sonuçlarını almaya başladığımız bu süreçte gayretleri dolayısıyla Sağlık Bilimleri Fakültemizden Öğr. Gör. Ebru Cirban Ekrem’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BARÜlü öğrenciler “CTF” yarışmasında birinci olduÖnceki Haber

BARÜlü öğrenciler “CTF” yarışmasında bir...

Adana’da ”31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” etkinliği düzenlendiSonraki Haber

Adana’da ”31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü”...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar