21 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Baküde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi iş birliğinde Ödüllü Ar-Ge Proje Pazarı düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Baküde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi iş birliğinde Ödüllü Ar-Ge Proje Pazarı düzenlendi
Abone ol
Bakü'de Niğde ömer Halisdemir üniversitesi Iş Birliğinde ödüllü Ar-ge Proje Pazarı Düzenlendi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi iş birliğinde, Bakü Avrasya Üniversitesi’nde Niğde TEKNOPARK A.Ş. organizasyonunda Ödüllü Ar-Ge Proje Pazarı düzenlendi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile Bakü Avrasya Üniversitesi ve Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi arasındaki bilim, Ar-Ge ve teknoloji alanına ilişkin iş birliği protokolü çerçevesinde tertip edilen organizasyonda katılımcıların projeleri değerlendirildi. Bu çerçevede toplam 63 projenin kabul edildiği pazarda, Türkiye’den sekiz ayrı üniversiteden 34, Kazakistan’dan iki ayrı üniversiteden 17, Azerbaycan’dan ise yine iki yükseköğretim kurumundan 12 proje yarıştı. Bakü Avrasya Üniversitesi Niğde TEKNOPARK A.Ş. İrtibat Ofisi’nde posterlerle sergilenen projeler, paydaş üniversitelerden akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Bu çerçevede Türkiye’den Aslı Bozdağ ’Hydrooxplorer’, Kazakistan’dan Nazken Nabiyeva ’Student Radio’ ve Azerbaycan’dan Nermin Mammedova ise ’E-Çare’ başlıklı projeleriyle ödül almaya hak kazandılar. Jüri Özel Ödüllerini ise Türkiye’den Emine Çakmak ’Lifeline’, Kazakistan’dan Karlygash Ashirkanova ’Turkic World Metaverse’, Azerbaycan’dan ise Elshan İsayev ’Milli Guide’ isimli projeleriyle aldılar. Törende Aslı Bozdağ’a ödülünü ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu takdim etti. Nazken Nabiyeva ödülünü Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Zakir Jumakov’un elinden alırken, Nermin Mammedova’ya ise ödülü Bakü Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Nigar Hüseynli tarafından takdim edildi. Jüri özel ödülü almaya hak kazanan Emine Çakmak, Elshan İsayev ve Karlygash Ashirkanova’ya ise ödüllerini Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Başaran Öztürk verdi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu törende yaptığı konuşmada; "Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, dereceye girenleri ise tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum. Ar-Ge Proje Pazarı’mıza ev sahipliği yapan Bakü Avrasya Üniversitesine Rektör Prof. Dr. Nazim Hüseynli nezdinde şükranlarımı sunuyorum. Bir diğer paydaş üniversitemiz Kazak Milli Kızlar Pedagoji Üniversitesine de Rektör Dr. Gulmira Qanay Hanımefendi nezdinde teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.

Rektör Uslu ayrıca başta Niğde TEKNOPARK A.Ş. Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Battaloğlu olmak üzere pazarın başından sonuna kadar emek veren herkese teşekkür etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sultanbeylide kurban kesim alanına yoğun ilgiÖnceki Haber

Sultanbeylide kurban kesim alanına yoğun...

Çekmeköyde duygulandıran Babalar Günü sürpriziSonraki Haber

Çekmeköyde duygulandıran Babalar Günü sü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar