18 Mayıs, 2024, Cumartesi
DOLAR32.1847
EURO35.1156
ALTIN2500.6

Bakan Özhaseki: “Yıl sonuna kadar 200 bin deprem konutunu teslim edeceğiz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özhaseki: “Yıl sonuna kadar 200 bin deprem konutunu teslim edeceğiz”
Abone ol
Depremden Etkilenen Illerde 76 Bin Kalıcı Konutun Teslim Edildiğini Belirten çevre, şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanı Mehmet özhaseki, “yıl Sonuna Kadar 200 Bin Konutumuzu Teslim Etmiş Olacağız. Konutlarımızın Tamamını Da 2025 Yılının Eylül Ayına Kadar Tamamlayıp Anahtar Teslimlerini Gerçekleştireceğiz. çabamız, önceliğimiz, Işimiz Deprem Bölgesini Bir An Evvel Ayağa Kaldırmak” Dedi.

Depremden etkilenen illerde 76 bin kalıcı konutun teslim edildiğini belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, “Yıl sonuna kadar 200 bin konutumuzu teslim etmiş olacağız. Konutlarımızın tamamını da 2025 yılının Eylül ayına kadar tamamlayıp anahtar teslimlerini gerçekleştireceğiz. Çabamız, önceliğimiz, işimiz deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından bölgeyi yeniden ayağa kaldırmak için çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Depremin ilk gününden itibaren tüm birimleriyle birlikte afet bölgesinde olan Bakanlık, bin yılın afetinden etkilenen şehirleri eski canlı günlerine döndürmek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bayramda da bölgede yürütülen çalışmaları yakından takip eden Bakan Özhaseki, bugün de bakan yardımcıları, genel müdürler ve bürokratların katılımıyla, “Afet Bölgesi ve Kentsel Dönüşüm Çalışmaları” toplantısına başkanlık etti.

Deprem bölgesindeki yürütülen çalışmaların ayrıntılı olarak ele alındığı toplantıya ilişkin açıklama yapan Bakan Özhaseki, “Çabamız, önceliğimiz, işimiz deprem bölgesini bir an evvel ayağa kaldırmak” diye konuştu.

“Yıl sonuna kadar 200 bin konut teslim edilecek”

Depremden etkilenen şehirlerde, bir yıl içerisinde tamamlanan 76 bin kalıcı konutu hak sahiplerine teslim ettiklerini hatırlatan Bakan Özhaseki, “Yıl sonuna kadar 200 bin konutumuzu teslim etmiş olacağız. Konutlarımızın tamamını da 2025 yılının Eylül ayına kadar tamamlayıp anahtar teslimlerini gerçekleştireceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Afet konutu ve köy evlerinin yapımına hızla devam ettiklerinin altını çizen Bakan Mehmet Özhaseki, “Tamamladığımız evlerimizi de hak sahiplerine etap etap teslim ediyoruz. Şehirlerimizin ihyasını sağlayacak altyapı çalışmalarımızı da aynı titizlikle sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı bir an evvel yuvalarına kavuşturmak, şehirlerimize eski canlılığını kazandırmak için tüm gücümüzle, durup dinlenmeden çalışıyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Diyarbakırda kafede hasılatını tüm yapan dilenci kameradaÖnceki Haber

Diyarbakırda kafede hasılatını tüm yapan...

Av yasağı başladıSonraki Haber

Av yasağı başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar