18 Nisan, 2024, Perşembe
DOLAR32.5406
EURO34.7753
ALTIN2488.8

Bakan Özhaseki: Kale Projesi, Niğdenin turizmden istifade etmesini sağlayacak”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Özhaseki: Kale Projesi, Niğdenin turizmden istifade etmesini sağlayacak”
Abone ol
çevre, şehircilik Ve Iklim Değişikliği Bakanı özhaseki, Niğde Ziyaretinde Kale Projesi'ni Yerinde Inceledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Kale Projesi, Niğde’nin turizmden istifade etmesini sağlayacak en önemli proje. Sabırla işi yapacağız, rastgele yapmayacağız. Çünkü bir kez yapılıyor. O bir kez yapılan da inşallah onlarca, yüzlerce sene Niğde’nin gururu olarak yaşayacak" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Niğde ziyaretinde Kale Projesi’ni yerinde inceledi. Bakan Özhaseki, Kale Bölgesi Yenileme ve Koruma Projesi ile ilgili yaptığı açıklamada projeye şu ana kadar çok büyük bir para harcandığını, toplamda 1 milyar lirayı geçtiğini ifade etti. Bakan Özhaseki, "Burası Roma, Bizans, Selçuklu Osmanlı dönemine ait değişik eserlerin bulunduğu bir alan. Burası belki de kadim Niğde’mizin en önemli yeri. Bir belediye alt yapı, üst yapı ve halkın günlük ihtiyaçları ile uğraşır. Ama kalıcı hizmet dediğinizde buradaki tarihi, kültürel, doğal mirasın açığa çıkması, restore edilmesi daha sonra da vatandaşın kullanımına açılması da en önemli işlerin başında geliyor. Burası bir turizm destinasyon merkezi olur diye düşünüyorum. Alanı 125 dönüm. Bir istimlak bedelleri bir taraftan ihale bedelleri milyarı geçiyor, devamındaki işlerin ne kadar tutacağını çok bilmemekle birlikte tahmin edebiliyoruz. İşe başlanılması çok önemliydi, şimdilik 38 dönümde işe başlıyoruz. Şunu herkesin bilmesi lazım; böyle bir alanda çalışmak, iğneyle adeta kuyu kazmak gibidir" dedi.

"Proje, Niğde’nin turizmden istifade etmesini sağlayacak”

Projenin şehrin turizmden istifade etmesini sağlayacağını aktaran Bakan Özhaseki, "Projeye şu ana kadar çok da büyük bir para harcandı. Niğde’yi geleceğe taşıyacak, turizmden istifade etmesini sağlayacak en önemli proje. Burada Niğde’nin tarihi var. Buraya insanlar sadece bu bölgeyi görmek için gelirler burada yiyip içerler, çarşıya gidip biraz alışveriş ederler ve turizmden de Niğde istifade eder. Bu konuda sabırla işi yapacağız, rastgele yapmayacağız. Çünkü bir kez yapılıyor. O bir kez yapılan da inşallah onlarca, yüzlerce sene Niğde’nin gururu olarak yaşayacak. Herkes bu bölgeye gelip burayı görmek isteyecek" ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bodrumspor play-offlara kaldıÖnceki Haber

Bodrumspor play-offlara kaldı

Bodrumspor Başkanı Karakaya görevine veda ettiSonraki Haber

Bodrumspor Başkanı Karakaya görevine ved...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar