20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

Atılım Üniversitesi Mardinde Eğitim Fuarı düzenledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atılım Üniversitesi Mardinde Eğitim Fuarı düzenledi
Abone ol
Mardin'de Düzenlenen 'üniversite Tanıtım Günleri Fuarı'nda, Atılım üniversitesi Standı Yoğun Ilgi Gördü. Fuar çerçevesinde öğrencilere Bir Seminer Veren üniversite Rektörü Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, "başlığımız Bilim Ve Teknolojiyle Düşünmek Ve Yaşamaktır. Günümüzde Bilim Ve Teknolojiyi Kullanmak Ve Yaşamak çok önemli" Dedi.

Mardin’de düzenlenen ’Üniversite Tanıtım Günleri Fuarı’nda, Atılım Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü. Fuar çerçevesinde öğrencilere bir seminer veren üniversite rektörü Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, "Başlığımız bilim ve teknolojiyle düşünmek ve yaşamaktır. Günümüzde bilim ve teknolojiyi kullanmak ve yaşamak çok önemli" dedi.

Üniversite Tanıtım Günleri Fuarı, kentte bir otelin konferans salonunda yapıldı. Fuarda, açılan stantlarda öğrencilere, meslek seçimi, kariyer planlama ve bölümler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, Nobel ödüllü Aziz Sancar’ın memleketine eğitim fuarı için geldiklerini, bu tür fuarlara katılım sağlamayı önemsediklerini söyledi.

Lise öğrencilerinin oldukça yoğun bir şekilde fuarlara katılarak üniversite hakkında bilgi edinmeye çalıştığını belirten Rektör Eryılmaz, Şanlıurfa’da eğitim fuarına katıldıklarını, orada da benzer bir konferansı verdiklerini hatırlattı.

"Başlığımız bilim ve teknolojiyle düşünmek ve yaşamaktır" diyen Eryılmaz, "Günümüzde bilim ve teknolojiyi kullanmak ve yaşamak çok önemli. Kariyerlerini nasıl planlayabilir bu sorununun yanıtını arayacağız. Onlara bu yönde bilgiler vermeye çalışacağız. Sonrasında her zaman olduğu gibi öğrencilerimizin soruları oluyor. Onların bu sorular cevaplayacağız. Sorularında kariyerlerini nasıl yönlendirebilirler, meslek seçiminde nelere dikkat dikkat etmeliler bu konularda onlara ışık tutacağız" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HKÜde “Türkiye Yüzyılında Mühendislik Eğitimi” konferansıÖnceki Haber

HKÜde “Türkiye Yüzyılında Mühendislik Eğ...

AK Parti Malatya adayı Sami Er Arapgir halkıyla buluştuSonraki Haber

AK Parti Malatya adayı Sami Er Arapgir h...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar