14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Antalya Büyükşehirden ilaçlama personeline eğitim

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Antalya Büyükşehirden ilaçlama personeline eğitim
Abone ol
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Vektörlerle Mücadele Kapsamında, çevre Sağlığı şube Müdürlüğü Personeline Eğitim Verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörlerle mücadele kapsamında, Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü personeline eğitim verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadeleye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Antalyalıların sineksiz günler geçirmesi için yıl boyunca sahada bulunan 1600 personele, düzenli olarak eğitim veriliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne çevre ilaçlaması konusunda danışmanlık yapan Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Çetin, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) ilaçlama personeline 3 güne yayılan eğitim verildi.

Vektörle mücadele eğitimi

Prof. Dr. Hüseyin Çetin, verdiği “Vektörlerle Mücadele” eğitiminde, haşereler hakkında bilgilendirme, haşerelerle mücadelede nelere dikkat edilmesi gerektiği, ilaçlar hakkında bilgilendirme, ilaçların nasıl kullanılması gerektiği, nerelere uygulama yapılması gerektiği, personelin çalışırken nasıl korunması gerektiği gibi konulara değinirken, kullanılan iş makinesi ve aletlerinin nasıl kullanılması gerektiğini de anlattı. Çetin, konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ilaçlama personelinin, Türkiye’deki en iyi ve en başarılı ekip olduğunu söyledi.

İklim değişikliği nedeniyle böceklerin üreme hızı arttı

Prof. Dr. Hüseyin Çetin, “Ülkemizde iklim değişikliği konusunda artış oldu. Bu sebeple de böceklerin üreme hızı arttı. Sivrisinekten başka fare, pire, karasinek, hamam böceği, kene gibi 20 farklı haşere türüyle de mücadele ediyoruz. Personele bu haşerelerle mücadele ederken nasıl daha başarılı olabileceklerini anlatıyoruz. Hem sahada hem de salonda eğitimlere devam edeceğiz.” dedi.

“Kapları ters çevirin”

Eğitimin sonunda, Prof. Dr. Hüseyin Çetin, personelin merak ettiği soruları cevapladı. Prof. Dr. Çetin, vatandaşlardan da ricada bulundu. Çetin, vatandaştan, sineklerin üremelerine neden olan durgun su birikebilecek kapları ters çevirmelerini istedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Efeler Belediyesi tiyatro atölyesine başvurular başladıÖnceki Haber

Efeler Belediyesi tiyatro atölyesine baş...

Serinlemek isterken kalp krizi geçirmeyinSonraki Haber

Serinlemek isterken kalp krizi geçirmeyi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar