Osmaniye
DOLAR19.0187
EURO20.3724
ALTIN1212.0
Asu Kaya Gedik

ALKÜ Rektörlüğü, Acil Çağrı Merkezi kurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ALKÜ Rektörlüğü, Acil Çağrı Merkezi kurdu
Abone ol
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) REKTÖRLÜĞÜ, 10 İLİ ETKİLEYEN DEPREME İLİŞKİN AFET BÖLGESİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLER, PERSONEL VE AİLELERİN DURUMLARINI ÖĞRENMEK VE İHTİYAÇ DUYULAN DESTEĞİ SAĞLAMAK AMACIYLA “ACİL ÇAĞRI MERKEZİ’NİN” HİZMETE AÇILDIĞINI DUYURDU.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörlüğü, 10 ili etkileyen depreme ilişkin afet bölgesinde bulunan öğrenciler, personel ve ailelerin durumlarını öğrenmek ve ihtiyaç duyulan desteği sağlamak amacıyla "Acil Çağrı Merkezi"nin hizmete açıldığını duyurdu.


ALKÜ Rektörlüğünde, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen depreme ilişkin üniversitenin ilgili birimlerinin katılımıyla koordinasyon kurulu oluşturularak alınacak önlemler görüşüldü. ALKÜ Rektörlüğü, depremden etkilenen illerde ikamet eden ve ALKÜ’de öğretimine devam eden öğrencilere sınav ve devam konularında gerekli kolaylıkların sağlanacağını açıkladı. Depremden etkilenen öğrencilerin bu gibi konularda mağduriyet yaşamamaları için gereken düzenlemelerin yapılacağını belirten ALKÜ Rektörlüğü, deprem bölgesindeki tüm öğrenci ve personelin ihtiyaçlarını belirlemek için de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı altında "Acil Çağrı Merkezi" oluşturulduğunu kaydetti. Acil Çağrı Merkezine 0242 510 6161-0242 510 6162 numaralarından ulaşılabilecek."Yardım kampanyası için çağrı"


ALKÜ Rektörlüğü, depremden etkilenen bölgelere yetkili kurumlar aracılığı ile gönderilmek üzere de yardım kampanyasının başlatıldığını duyurdu. Rektörlük; eldiven, bot, çizme, mont, bere, ısıtıcı, tüp yatak, yastık, yorgan, battaniye, gıda malzemeleri, çocuk ve bebek malzemeleri, çocuk maması, temizlik ile hijyen malzemeleri gibi yardım malzemelerinin ALKÜ Yaşam Merkezinde görevli personele bırakılabileceğini belirtti."Yaraları birlikte saracağız"


ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, ALKÜ ailesinin depremden zarar gören vatandaşlara destek olmak için de harekete geçtiğini vurguladı. Afetin etkilerinin mevsimden dolayı daha yoğun hissedildiğini belirten Rektör Kalan, "Devletimiz, vatandaşlarımıza yardım götürmek için elinden gelen tüm imkanları seferber etmiştir. Milletimizin desteği ile de ele ele vererek yaraları her zaman olduğu gibi yine birlikte saracağız. ALKÜ olarak bizler de elimizi taşın altında koyduk. İhtiyaç duyulması halinde AFAD ile koordineli olarak gönüllü personellerimiz ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’ndan oluşan ekibin bölgeye sevkini sağlayacağız. Biz de tüm imkanlarımızla depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanında olacağız" diye konuştu."ALKÜ’lü doktorlar deprem bölgesine gidiyor"


Ayrıca, ilk etapta İl Sağlık Müdürlüğü koordinesiyle ALKÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aslan, Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Seçer ile Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Günizi deprem bölgesine tıbbi destek vermek için yola çıktı. ALKÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Fakültesinden AFAD gönüllüsü 11 öğrenci de deprem bölgesine gidip arama kurtarma çalışmalarına destek verecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bandırmada fırtına etkili oluyorÖnceki Haber

Bandırmada fırtına etkili oluyor

Kahramanmaraş merkezli deprem: Diyarbakırda 83 ölü, 19u ağır 759 yaralıSonraki Haber

Kahramanmaraş merkezli deprem: Diyarbakı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar