Osmaniye
DOLAR15.9783
EURO16.8392
ALTIN932.62
Merve Otomotiv

Ailelerin direnişi zaferle sonuçlanıyor, 2022nin ilk evlat buluşması gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ailelerin direnişi zaferle sonuçlanıyor, 2022nin ilk evlat buluşması gerçekleşti
Abone ol
ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASIYLA HDP DİYARBAKIR İL BİNASI ÖNÜNDE 874 GÜNDÜR EVLATLARI İÇİN NÖBETTE OLAN BİR AİLE DAHA EVLADINA KAVUŞTU. BU BULUŞMA İLE BİRLİKTE EVLAT NÖBETİ TUTAN 34'ÜNCÜ AİLE ÇOCUĞUNA KAVUŞMUŞ OLDU. AİLELERİN DİRENİŞİ ZAFERE ULAŞMAYA DEVAM EDERKEN, TERÖR ÖRGÜTÜN PENÇESİNDEN KURTULARAK İKNA YOLU İLE TESLİM OLAN BİR ÖRGÜT MENSUBUNUN AİLESİ İLE BULUŞMASI DUYGUSAL ANLARA NEDEN OLDU.

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 874 gündür evlatları için nöbette olan bir aile daha evladına kavuştu. Bu buluşma ile birlikte evlat nöbeti tutan 34’üncü aile çocuğuna kavuşmuş oldu.


Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde 874 gündür evlatları için nöbette olan bir aile daha evladına kavuştu.


HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin kararlı direnişi, PKK terör örgütünden kopmaları beraberinde getirdi. Jandarma Genel Komutanlığı, İstihbarat Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı İkna Süreci Uzmanlarınca (İSU) yapılan müşterek çalışmalar neticesinde, 2014 yılında terör örgütüne katılan Mehmet Akif Yıldırım (31) 1 Ocak 2022 tarihinde güvenlik güçlerine teslim oldu.


Habur Sınır Kapısından güvenlik kuvvetlerine teslim olan örgüt mensubu, Diyarbakır’a getirilerek evlat nöbeti tutan anne Adla Yıldırım ve baba İbrahim Yıldırım, Sur ilçesinde bulunan İç Kale’de buluşturuldu. Ailenin buluşması sevinçle karşılanırken, HDP önünde evlat nöbeti tutan 34’üncü aile çocuğuna kavuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Antalya’da ”Kaş’ın Kahramanları Anıtı”nın temeli atıldıÖnceki Haber

Antalya’da ”Kaş’ın Kahramanları Anıtı”nı...

Yalovada zabıtadan yabancı dil yazılı tabelâ denetimiSonraki Haber

Yalovada zabıtadan yabancı dil yazılı ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar