banner155

banner244

Okul öncesi eğitim modeli uygulama etkinliği

Osmaniye’de okul öncesi eğitim modeli uygulaması, Huzurevi destekli olarak etkinliklere başladı.

EĞİTİM 13.11.2019, 15:48 13.11.2019, 16:28 Ceyhun İlyas
banner274

Osmaniye’de okul öncesi eğitim modeli uygulaması, Huzurevi destekli olarak etkinliklere başladı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü AD-GE birimi koordinatörlüğünde yürütülen ve Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen, Huzurevi destekli okul öncesi eğitim modeli (Geçmişten geleceğe kültürel kod aktarımı) projesi başladı.

Osmaniye Merkez 23 Nisan Anaokulu’ndaki programa Vali Ömer Faruk Coşkun, İl Milli Eğitim müdürü Aydın Albak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun katıldı.

Vali Coşkun, sözkonusu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkürlerini ileterek, gelecek nesillerimizin yetişkin gençlerden öğreneceği çok şeyin olduğunu ve bu projenin Türkiye'de bir model olacağı inancında olduğunu belirtti.
 
3 öğretmen ile 1 idareci ve  Özden Huzurevinde kalan 5 huzurevi sakininin katılımıyla 23 Nisan Anaokulunda gerçekleştirilen proje uygulama sonrasında Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Özgül Polat; "Türkiye'de model olabilecek bu kadar güzel bir çalışmanın yapılması çok önemli, başka bir deyimle aktif yaşlanmayı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çok önemsiyor. Dolayısıyla güçlü bir işbirliği ile bu projenin hayata geçirilmesinin örneğidir.

Yani disiplinler arası bir çalışmadır ve tabii ki aktif yaşlanmanın sadece sporla ilgili boyutu yoktur, sosyal-kültürel anlamda da bir yönü vardır. Biz bunların ölçümlerini başlattık, süreç içerisinde de  genç yetişkinlerimizle ve çocuklarımızla yapacağımız bir çok portfolyo çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam edecektir." dedi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; "Biz bu projeye başlarken kuşakların bir araya gelmesini istedik, çünkü çocuklarımızın genç yetişkinlerden öğreneceği, onlardan alacağı bir çok tecrübeler var.

Bunu yaparken bilimsel temele oturtmak istedik .Yaklaşık 6 ayı bulan bu proje Türkiye'de model olacaktır. Biz değerlerimizi kaybetmek istemiyoruz ve bu değerlerimizi aktarırken de bilimsel bir altyapısının olmasını istiyoruz. Çünkü çocuklarımızın genç yetişkinlerden öğrenecekleri çok şeyler var.

Elbette ki genç yetişkinlerimizin de sağlıklı ve kaliteli bir yaşlanma sürecine katkıda bulunmak istiyoruz. Ben, projede desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın Ömer Faruk Coşkun'a, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’a, projede bilimsel altyapıya katkı veren Doç.Dr.Özgül Polat'a, Doç.Dr.Erdal Bay'a ve Doç.Dr.Recep Kahraman'a teşekkür ediyorum."dedi.
 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun ise; "Böyle bir projede yer almak bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir.Çünkü yetişkin gençlerimizin kendi kültür aktarımında çocuklarımızın becerilerini  arttıracağını düşünüyoruz.Bu çalışmanın koordinatörlüğünü sağlayan ve yürüten İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?