banner244

banner155

OKÜ’de yeni kayıt dönemi başladı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’De 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıt dönemi başladı.

EĞİTİM 21.08.2019, 17:16 Ceyhun İlyas
OKÜ’de yeni kayıt dönemi başladı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’De 2019-2020 eğitim-öğretim yılı kayıt dönemi başladı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim hakkı kazanan öğrenciler  için Üniversitelerde kayıt heyecanı başladı. 

Adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  programlarına yerleşen öğrencilerin kayıtları e-devlet portalı elektronik olarak ve Üniversiteye gelerek başladı.

Yurdumuzun  çeşitli bölgelerinden kayıtlarını yaptırmak üzere OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesi ’ne gelen öğrenciler  ve aileleri için Üniversite  tüm imkânlarını seferber etti.

Öğrencilerin ve ailelerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gideren OKÜ, Kütüphanede Yabancı Diller Yüksekokulu ve Basın Halkla İlişkiler Birimince kurulan bilgilendirme standıyla öğrencileri en doğru şekilde yönlendirerek, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda kayıt işlemlerinin kısa sürede, rahat ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.
 
YKS 2019 sonuçlarına göre OKÜ’yü yeni kazanan öğrenciler, kayıtlarını merkezde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda, ilçe kampüslerinde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları binalarında 16-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirebilecek. 

Öğrenciler, kayıt için istenen belgelere www.osmaniye.edu.tr adresinden ulaşabilirken, öğrencilerin kayıtlarını 16-21 Ağustos tarihleri arasında e-Devlet üzerinden, 19-23 Ağustos tarihleri arasında ise Üniversite Kütüphanesinde bulunan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda bizzat yaptırmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?