banner155

banner244

Kariyer günleri etkinlikleri sürüyor

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okullarda düzenlenmekte olan kariyer günlerinin 3.’ncüsü Şehit Mehmet Sarak Ortaokulunda gerçekleştirildi.

EĞİTİM 04.01.2020, 15:06 Ceyhun İlyas
Kariyer günleri etkinlikleri sürüyor

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okullarda düzenlenmekte olan kariyer günlerinin 3.’ncüsü Şehit Mehmet Sarak Ortaokulunda gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmak, yetenek ve mizaçlarını keşfederek yaşam becerilerine yönelik güçlü bir çalışma sistemini elde etmeleri noktasında farkındalık geliştirmeyi önerdi.

Öğrencilerin hem duygusal hem de fiziksel yönde gelişimini destekleyen Tasarım-Beceri Atölyelerinin de önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak öğrencilere; "Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu belirtmek isterim. Bu hayatın birer parçası olarak bizler öncelikli olarak hedef belirleyeceğiz. Hedeflerimize ulaşma noktasında çok çalışıp, pes etmeyeceğiz. Oluşturduğumuz hedefe ulaşamazsak yeniden deneyip yolumuza devam edeceğiz. Bu süreçte karşılaşılan muhtemelen engellerde rehberlik sistemimiz devreye girecek. Eğitim sistemimizde güçlü bir Rehberlik sistemi var." dedi.

"Çok çalışmaktan ziyade düzenli çalışmak önemli."

"Kariyer Günleri" etkinliğine katılan öğrencilerin sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak;"Siz hayattan vazgeçerseniz emin olun hayatta sizden vazgeçer. Sizler öğrenmeyi gerçekleştirme noktasında, çok çalışmaktan ziyade düzenli ve sistemli çalışarak ,derste iyi dinlemeyi bilmelisiniz. Aynı gün içerisinde tekrar yaparak kalıcı bellekte etkin kazanım sağlamış olacaksınız. "dedi.

Öğrencilerle de fotoğraf çektiren İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak; emeği geçen herkese ve katılım sağlayan öğrencilere teşekkür etti.

Yorumlar (0)