admatic.com.tr, adm-pub-115071627582, DIRECT improvedigital.com, 912, RESELLER
banner134

Türk Eğitim-Sen, İstişare kurulu toplandı

Türk Eğitim-Sen Osmaniye şubesi, Temsilciler kurulu istişare toplantılarından Merkez ilçe istişare kurulu birinci grup toplantısını gerçekleştirdi.

Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi, Merkez İlçe, İlçe, Üniversite, Yurt-Kur Başkanlıkları, Kadın Kolları Temsilciler Kurulu İstişare toplantılarından Osmaniye merkez ilçe istişare kurulu  birinci grup toplantısını saat: 19.30’da sendika binasında yaptı.

Toplantıya; Osmaniye Merkez İlçe İş yeri temsilcileriz, delegeler ve önceden şubeye temsil niteliğinde katkıda bulunmuş; temsilci, delege ve yönetim kurullarında hizmet etmiş üyelerden oluşan 1. Grup istişare kurulu katıldı.

Toplantıda, Türkiye Kamu Sen Osmaniye İl Başkanı ve Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet Kandemir yaptığı konuşmasında; "Menfaati için mevzi alanlara inat, Milli değerleri ve ülkesi adına dik duruş sergileyerek bizimle yürüyen her insanımızın ellerinden öpmeyi yönetim kurulu adına şeref telakki ediyor hoş geldiniz diyorum.

Türk Milletli karanlıktan önceki son çıkış olan 15 Temmuz gecesi gerekeni yapmıştır.  Emperyalizme boyun eğmeyeceğiz, biz biriz, iriyiz ve diriyiz. Bir ölür bin diriliriz. Bu milleti ayırmaya ve iç savaşa yönelik gelişecek provokasyonlara fertler olarak prim vermeyeceğiz.

Bu vatan coğrafyasında yaşayan her fert bizim kardeşimizdir, ağabeyimizdir, hain bellidir, cezası da bellidir. En büyük silahımız birliğimizdir. "Yenikapı Ruhu"na okullarımızdaki müdür yardımcısından en üst noktadaki tüm yöneticilerimiz samimi bir şekilde uymalıdırlar.

Özellikle uzun zamandan beri Türkiye Kamu Sen olarak eleştirilerimizin de odak noktasını teşkil eden ülke içinde yaratılan kutuplaşmanın, ayrıcalıklı kesim yaratma çabalarının, hukukun üstünlüğü ilkesinin sekteye uğratılması girişimlerinin bir an önce son bulması ve yaşanan bu olayların, anti demokratik yaklaşımlar için bir gerekçe olarak kullanılmaması, en büyük arzumuzdur.

Darbeye karşı birleşen Aziz Milletimiz her türlü haksızlığa karşı duracak iradeye de sahip olduğunu göstermiştir. Birlik ve beraberlik anlayışının hâkim kılınması gerekmektedir.

Fakat ne yazık ki yaşadığımız süreçte OHAL terör örgütü ile mücadele için çıkarılmış ancak öğretmen, sağlıkçı gibi çalışanlara zulüm aracına dönmüştür.  OHAL'in amacı aşılmaktadır. Bunun adı fırsatçılıktır.
Biz artık, bu ülkede yaşayan herkesin huzur içinde yaşamasını ve bir vatandaş olarak hak ettiği kıymeti görmesini istiyoruz. Bu talebimizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Osmaniye'mizin İl oluşunun 20 yılını kutlarken, Kahraman Maraş Edeler Diyarı, Aydın Efeler Diyarı, Erzurum Dadaşlar Diyarı, Elazığ Gakgoşlar Diyarı ise Terörle mücadeleye verdiği yüzlerce Şehitle OSMANİYE Şehitler Diyarıdır.

Antep GAZİ ise, Maraş KAHRAMAN ise, Urfa ŞANLI ise Osmaniye'de ŞEHİT'tir. Ve biz Gavurdağlılar bu vatana kurban olmaya hazırız. Bizim kınamız elimize 1071'de Malazgirt'te sürüldü, Çanakkale'de yenilendi, Dumlupınar'da tekrarlanmıştır. Bu nedenle Şehitler Diyarı Osmaniye'mizin adı Şehit Osmaniye olmalıdır." dedi.

Yapılan konuşmanın ardından, bir dosya ekinde gündem maddelerinin açıklamalarını içeren bilgi notları dağıtıldı.

Gündemde yer alan konular görüşülüp bilgilendirme yapıldıktan sonra, toplantısın sonunda; Antep GAZİ ise, Maraş KAHRAMAN ise, Urfa ŞANLI ise Osmaniye'de ŞEHİT'tir.  Bu nedenle Şehitler Diyarı Osmaniye'mizin adı Şehit Osmaniye olmalıdır" kararı alındı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner155

admatic.com.tr, adm-pub-115071627582, DIRECT improvedigital.com, 912, RESELLER