banner155

banner244

Yenidoğan canlandırma eğitimi düzenlendi

Osmaniye İl Sağlık müdürlüğü tarafından yenidoğan canlandırma uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

OSMANİYE 11.11.2019, 16:31 Ceyhun İlyas
Yenidoğan canlandırma eğitimi düzenlendi
banner274

Osmaniye İl Sağlık müdürlüğü tarafından yenidoğan canlandırma uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı hizmetleri irimi koordinatörlüğünde yenidoğan canlandırma uygulayıcı eğitim programı düzenlendi.

Hastanelerin doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişiminde bulunan Hekim ve Sağlık personeline doğum sonrası gerçekleşleşen fizyolojik olaylar, canlandırma basamaklarını gösteren akış çizgileri, canlandırmaya hazırlık aşamaları, doğum öncesi riskli durumlar ve yenidoğan canlandırmasında gerekli müdahalelerin zyapılması için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacı ile eğitim düzenlendi.

Üç gün süre ile düzenlenen eğitim çalışmalarında, yenidoğan canlandırma uygulayıcı eğitimleri (NPR) gerçekleştirildi.

Verilen eğitimlere, Prof. Dr. Mehmet Satar, Prof.Dr. Nejat Narlı, Doç.Dr. Selvi Gülaşı, Uzm. Dr. Özgül Tunç Akbaş, Dr. A.Tanju Altunsu Ünsal Bozkurt Vecihe Düzel Gündüz eğitimci olarak katılım gösterdiler.

Gerçekleştirilen bu eğitimlere 8 Hekim ve 38 Sağlık Personeli olmak üzere toplam 46 sağlık çalışanı katılarak sertifika almayı hak ettiler.

Teorik ve uygulamalı eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavlarının ardından başarılı olan katılımcılara sertifikaları, İl Sağlık Müdürü Dr.Hasan Öznavruz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Bahar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı
Op.Dr.Fazlı Aslan, Kurs Sorumlusu Dr. A.Tanju Altunsu ve Birim Sorumluları tarafından takdim edildi. 

Yorumlar (0)