banner244

banner155

Karaçay Mesire Alanı Yolunda Tadilat Yapıldı

Yaklaşan yaz mevsimi öncesinde Osmaniye halkının günün stresini attığı yerlerinden olan Karaçay Mesire Alanının yolunun genişletilme ve asfaltlama çalışmalarına başlandı.

OSMANİYE 23.05.2014, 18:52 23.05.2014, 18:57 Ceyhun İlyas
Karaçay Mesire Alanı Yolunda Tadilat Yapıldı
banner274
Yaklaşan yaz mevsimi öncesinde Osmaniye halkının günün stresini attığı yerlerinden olan Karaçay Mesire Alanının yolunun genişletilme ve asfaltlama çalışmalarına başlandı.Osmaniye’de yaşayanların  halkın yazın sıcak günlerde bunaldıkları zamanlarda aileleriyle birlikte gittiği Karaçay Mesire Alanında Osmaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Şantiyesi ekiplerince yol yapım çalışmaları sürdürülüyor.


Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte Karaçay Mesire Alanı ve çevresinde yol yapım çalışmalarına öncelik verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Kadir Kara, “Yazın bunaltıcı sıcaklarında iyi bir şekilde piknik yapabilmek ve Ramazan ayında oruçlarını daha havadar bir ortamda açmak isteyen hemşehrilerimizin alanımıza gidiş ve gelişlerini rahatlatmak için yolların genişlettik. Bozulan yolların bir kısmını tamir ettik, bazı kısımlarını ise tamamen asfaltladık. Bu bölgede çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.


YENİ MESİRE ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ
Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye’de Karaçay dere yatağının kenarında yeni parklar ve mesire alanları oluşturacaklarını söyledi.

Başkan Kara, Karaçay rekreasyon projesi ile ilgili olarak; “Karaçay rekreasyon alanı içerisinde, Karacalar Köprüsü yanında bulunan ve dere yatağına paralel 54.000 metre kare alanda doğa parkı ve piknik ve mesire alanları yapacağız. Vatandaşlarımızın piknik alanında olması gereken tüm istekleri giderilmiş, altyapısı uygulanmış sorunsuz alanlar oluşturacağız.


Doğa park içerisinde tamamen doğal bitki, ağaç ve kaya, taş parçalarıyla su oyunları yapılacak. Vatandaşlarımızın rahatça yiyecek-içecek, tuvalet, su, hazır ateş yakma mekânları ve oturma grupları ile hizmet amaçlı büfeler tasarlıyoruz”şeklinde konuştu.

Yorumlar (2)
ercan 6 yıl önce
yapacak da yapacak, 2009'dan beri yapacak da göreceğiz. çivi bile çakılmadı
Salih 6 yıl önce
lütfen şu beton banklardan yapmayın buraya da artık, çok ilkel bir görüntü hem de kullanışlı değil. rahatsız, soğuk bir icat
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?