banner244

banner155

Yedi Mart Hastanesi’ne “Yetki belgesi” verildi

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hizmet vermekte olan Özel Yedi Mart Hastanesi Sağlık Bakanlığı'ndan "Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" aldı.

KADİRLİ 27.11.2019, 16:10 Ceyhun İlyas
Yedi Mart Hastanesi’ne “Yetki belgesi” verildi
banner274

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde hizmet vermekte olan Özel Yedi Mart Hastanesi Sağlık Bakanlığı'ndan "Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" aldı.

Verilen bu belge ile Özel Yedi Mart Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini almaya hak kazanarak uluslararası seviyede sağlık hizmeti sunma yeterliliğine kavuşmuş oldu.

Gerekli alt yapı çalışmalarını yaparak uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterebilmek için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunan Özel Yedi Mart Hastanesi, Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesini almaya hak kazanan hastaneler arasında yerini aldı.

Sağlık turizmi açısından son derece önemli olan Yetki Belgesi İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen bir törenle verildi.

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz tarafından, Özel Yedi Mart Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. Mustafa Gürlek'e  yetki belgesi teslim edildi.

Düzenlenen törende Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Cingöz ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ender Erikan hazır bulundu.

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, yetki belgesi teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Bakanlığımız tarafından Sağlık turizminde, Türkiye’ye dünyanın diğer ülkeleriyle kıyaslandığında giderek artan bir talep olduğu  görülmektedir.

Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan Türkiye’nin, sağlık turizminde de sağlık kuruluşlarımızın katkılarıyla üst sıralara çıkarmak planlanmaktadır.

Sağlık turizmi desteklenerek ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında sağlık hizmeti alanında da uluslararası platformda önemli bir konuma getirerek ülkemizi uluslararası düzeyde en iyi şekilde temsil etmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır.

Yetki belgesinin almasında emeği geçen Müdürlüğümüz çalışanları ve  Özel Yedi Mart Hastanesi çalışanlarını tebrik ederiz.”dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?