banner244

banner155

Sultanahmet Köftecisi'nden 2 Yeni Şube...

Yüzyıllık lezzete artık Kadıköy Çarşı ve Meydan AVM'de de ulaşmak mümkün

İSTANBUL 08.05.2019, 17:02 08.05.2019, 17:06 Ceyhun İlyas
Sultanahmet Köftecisi'nden 2 Yeni Şube...
banner274

Yüzyıllık lezzete artık Kadıköy Çarşı ve Meydan AVM'de de ulaşmak mümkün

İstanbul'un asırlık lezzet durağı 1920 Sultanahmet Köftecisi, şube ağına Meydan AVM ve Kadıköy Çarşı'yı da kattı.

1920 Sultanahmet Köftecisi Yönetim Kurulu Üyesi Timur Tezçakın, her iki şubenin de soft açılışlarının yapıldığını, resmi açılışlarının ise Ramazan'dan sonra gerçekleştirileceğini söyledi.

Sultanahmet Köftecisi'nin klasik dükkân konseptini, çağdaş dokunuşlarla İstanbul'un değişik noktalarına taşıdıklarını anlatan Tezçakın, şunları söyledi:"Kurucumuz Mehmet Seracettin Efendi'nin 1920 yılında keşfettiği lezzet, Türk mutfağını sınırlarımızın ötesinde temsil ediyor. Almanya'da, İngiltere'de, Azerbaycan'da, KKTC'defranchise şubelerimiz var.

İstanbul'da da yeni şube açma çalışmalarımız hızla sürüyor. İstanbul'daki şube ağına Kadıköy Çarşı ve Ümraniye'deki Meydan AVM'yi de kattık. Sultanahmet Köftecisi'nin yeni şubelerinde köfte-piyaz-irmik helvasından oluşan klasik lezzet üçlüsünün yanı sıra Ramazan'a özel menümüzde  yer alacak."

Sultanahmet Köftesi'nin, özenle seçilen etlerin hiç baharat kullanılmadan soğan, tuz ve ekmek ile mükemmel orandaki karışımı ile hazırlandığını ve usta eller tarafından kömür ateşinde pişirilerek servis edildiğini anımsatan Tezçakın, "Bir asırdır bu lezzeti aynen korumayı başardık.İstanbul'daki şubelerimizde, Sultanahmet'teki merkez dükkanda günlük olarak hazırlanan köfteler servis ediliyor.

Sultanahmet'teki dükkandaki lezzetin aynısını şubelerimizde de yakalamak mümkün olacak" diye konuştu.

1920 Sultanahmet Köftecisi'nin merkez şubesinin yanı sıra İstanbul'da, Kadıköy-Selamiçeşme, Çağlayan, Şerifali, Viaport ve Demirören AVM şubeleri de bulunuyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?
En Çok İzlediğiniz Dizi Hangisi?