29 Eylül, 2023, Cuma
DOLAR27.4457
EURO29.0638
ALTIN1644.1

Yenişehirde manevi eğitim seferberliği başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yenişehirde manevi eğitim seferberliği başladı
Abone ol
DİYARBAKIR’IN YENİŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ İLE KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAK HAYATA GEÇİRDİĞİ ‘’MANEVİ EĞİTİM’’ PROJESİ SEMİNERLERİ, ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE, ÇOCUKLARA, KADINLARA VE YAŞLILARA YÖNELİK OLARAK BAŞLADI.

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortak hayata geçirdiği ‘’Manevi Eğitim’’ projesi seminerleri, özel gereksinimli bireylere, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara yönelik olarak başladı.


Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Murat Beşikci’nin talimatları ile uygulanmasına başlanan ‘’Manevi Eğitim’’ projesi belediyeye bağlı merkezlerdeki özel gereksinimli bireylere, çocuklara, kadınlara ve yaşlılara yönelik olarak yürütülüyor. "Manevi Eğitim" projesi seminerlerinin sunumunu gerçekleştiren Yenişehir Belediyesi Özel Kalem Müdüresi Ruken Canbey, "İnsanların yaşamlarını daha da kolaylaştırmak, hayata, dünyaya ve çevrelerine bakış açılarını iyileştirmek adına Belediye Başkanımız Murat Beşikci’nin talimatları ile manevi eğitim seminerlerine başladık. Eğitimlerimizi belediyemize bağlı İkinci Bahar Millet Kıraathaneleri, Engelsiz Yaşam Merkezleri ve Aile Destek Merkezlerimizde yürütmekteyiz. Günümüzde bazı insanların hayat şartlarının iyileşmesi ile her türlü maddi imkâna ulaşmasına rağmen ya da bazı insanların yaşadığı maddi imkansızlıklar nedeniyle mutsuzluk, huzursuzluk ve depresyon hâlleri oldukça artmıştır. Özellikle gençler arasında bu durumların iyice yaygınlaştığını görmekteyiz. Bu durumun önüne geçebilmek için manevi dünyamızı beslememiz gerekmektedir. Bizler de seminer verdiğimiz bütün merkezlerimizde vatandaşlarımızı manevi olarak bilinçlendirmeye ve bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Böyle bir çalışmaya öncülük eden Başkanımız Murat Beşikci’ye şükranlarımı sunuyorum ve vatandaşlarımız adına da çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Metaverse kavramının eğitim sektöründeki etkileri konuşulduÖnceki Haber

Metaverse kavramının eğitim sektöründeki...

Başkan Ergünün acı günüSonraki Haber

Başkan Ergünün acı günü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar