26 Mayıs, 2024, Pazar
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

Vali Köşger, "Adana'nın Turizmi 12 Aya Yayılıyor"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Köşger, "Adana'nın Turizmi 12 Aya Yayılıyor"
Mehmetçik Vakfı Kurban Bağışı
Abone ol
Adana'da 12.'si düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, bu yıl rekor kırdı.

Adana'da 12.'si düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, bu yıl rekor kırdı. Karnaval Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt, karnavalın yaklaşık 5 milyar liranın üzerinde bir ekonomik değere ulaştığını açıkladı.

Vali Yavuz Selim Köşger ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın da katıldığı basın toplantısında, karnavalın bu yıl Kültür Yolu Festivali ile birlikte gerçekleştirildiği ve bu sayede programın daha da zenginleştiği belirtildi.

Vali Köşger, Portakal Çiçeği Karnavalı'nın Türkiye ve Adana'da turizmin 12 aya yayılması noktasında önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Köşger, "Adana'nın ve ülkemizin turizminin gelişmesi noktasında, turizmin on iki aya yayılması noktasında yapılacak etkinlikler çerçevesinde çok isabetli bir adım atılmış.

Türkiye'nin, Adana'nın, Çukurova'nın ve Akdeniz'in en güzel mevsiminde böyle bir etkinliğin yapılmış olması turizmin on iki aya yayılması stratejisi anlamında da güzel bir adım olmuş" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Adana'nın olağanüstü güzellikleri bünyesinde bulunduran bir kent olduğunu ve bu güzelliklerin dünya tarafından bilinmediğini söyledi.

Karalar, "Adana bir tarih kenti, bir kültür kenti, bir sanat kenti, deniz kenti. Şehrin ortasından bir nehir geçiyor.

Sıcak kalpli, çok misafirperver güzel Adanalı kardeşlerimin Adana'nın Türkiye'ye tanıtılmasıyla ilgili rol üstlenirken bizim de bir rol üstlenmemiz gerektiğini düşündük ve bunu yapmaya çalıştık" dedi.

Karnaval Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt da yaptığı konuşmada, karnavalın önümüzdeki yıl daha da büyütülmesi için çalışmaların başladığını söyledi.

Bozkurt, "Bundan sonraki hedeflerimiz arasında bu karnavalı Türkiye'den ve dünyanın her yerinden gelen çocuklarla kutlayacağımız daha büyük bir şenliğe dönüştürmek istiyoruz.

Dünyanın bütün ülkelerinden çocuklar Adana'ya gelsin, Portakal Çiçeği Karnavalı'nı portakal çiçeği kokusunu, büyülü şehri burada yaşasın istiyoruz" dedi.

Konuşmacılar, karnavalın Adana'ya ekonomik ve turistik açıdan büyük katkı sağladığını vurguladılar.

Esnafın karnaval sayesinde hafta sonu elde ettikleri gelir ile birkaç aylık kiralarını ödediklerini, Adana halkından ve Türkiye'nin değişik şehirlerinden gelen insanların da karnavaldan çok memnun olduklarını söylediler.

Toplantıya Vali Köşger'in yanı sıra, Karnaval Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kültür Yolu Festivalleri Genel Müdürü Selim Terzi, Karnaval Direktörü İlhami Günsel ve Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram ile basın mensupları katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Öldürüp yol kenarına atılmıştı, failleri yakalandıÖnceki Haber

Öldürüp yol kenarına atılmıştı, failleri...

Hindistan, dünyanın en büyük seçimleri için sandık başındaSonraki Haber

Hindistan, dünyanın en büyük seçimleri i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar