10 Haziran, 2023, Cumartesi
DOLAR23.3751
EURO25.2046
ALTIN1473.7

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıçtan deprem yardımlarına ilişkin açıklama

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıçtan deprem yardımlarına ilişkin açıklama
Abone ol
KAYSERİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK VE KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, KAHRAMANMARAŞ'IN PAZARCIK İLÇESİNDE MEYDANA GELEN VE ÇEVRE İLLERİN DE ETKİLENDİĞİ DEPREM DOLAYISIYLA GERÇEKLEŞTİRİLECEK YARDIMLARDA UYULMASI GEREKEN HUSUSLARA İLİŞKİN UYARILARDA BULUNDU.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çevre illerin de etkilendiği deprem dolayısıyla gerçekleştirilecek yardımlarda uyulması gereken hususlara ilişkin uyarılarda bulundu.


Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği deprem ile ilgili yapılacak yardımlar konusunda ortak bir metne imza atan Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, depremde zarar gören illerdeki vatandaşlara gerçekleştirilecek bütün yardım çalışmalarının AFAD-Kayseri Valiliği koordinasyonu ile yapılacağını ifade etti.


Yardım yönergesi paylaşıldı


Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:


“Güneydoğu illerimizde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlarımıza yardım konusunda bütün çalışmalar AFAD-Kayseri Valiliği koordinasyonu ile yapılacağından aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir’ denilerek ‘Bütün yardımlar AFAD üzerinden yapılmak üzere, bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız için; eşya türünden ayni yardımlar ilçe belediyeleri ve kaymakamlıkların ortak teşkil ettiği bağış noktalarında kabul edilecektir. İş makineleri ve acil ihtiyaçlar Belediyemiz öz kaynaklarından ve hayırseverlerden temin edilerek yola çıkarılmıştır. Vatandaşlarımızın resmi bilgi ve hesapların dışında haber ve yorumlara itibar etmemesi çok önemlidir. Kan bağışı için Kızılay noktalarına bağışlarınız beklenmektedir. Elde edilen eşyalar, Koordinasyon Merkezi üzerinden deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine titizlikle ulaştırılacaktır.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşadamı Ofluoğlundan deprem bölgesine 100 bin liralık yardımÖnceki Haber

İşadamı Ofluoğlundan deprem bölgesine 10...

Erzurumda eğitime kar engeliSonraki Haber

Erzurumda eğitime kar engeli

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar