Osmaniye
DOLAR19.0319
EURO20.5322
ALTIN1186.3

Üniversite öğrencileri ‘Araştırma Proje Yarışmasına katılan 2 proje ile finalde yarışacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversite öğrencileri ‘Araştırma Proje Yarışmasına katılan 2 proje ile finalde yarışacak
Abone ol
TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU, BİLİM İNSANI DESTEKLEME DAİRE BAŞKANLIĞI (BİDEB) TARAFINDAN 2023 YILINDA 11.Sİ DÜZENLENEN 2242 KODLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJE YARIŞMALARINA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BU YIL DA DAMGASINI VURDU

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından 2023 yılında 11.si düzenlenen 2242 kodlu Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bu yıl da damgasını vurdu.


Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmaya 2023 yılında 9 alanda toplam 511 proje başvurusu gerçekleşti ve bu projeler alanında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Yapılan ön değerlendirme sonucunda dokuz alanda toplam 115 proje final yarışmasına katılmaya hak kazandı.


Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Deniz Dal danışmanlığında lisans bitirme projesi olarak hazırlanan 4 projenin 2’si söz konusu 115 proje arasına girme başarısını gösterdi. Hira Beril Küçük ve Oğuz Can Özdemir tarafından hazırlanan Yapay Zekâ Destekli Yeni Nesi Sürücü Uyarı Sistemi projesi, Makine İmalatı ve Otomotiv kategorisinde final sergisine davet edilen 6 projeden birisi oldu. Self Servis Çamaşırhaneler İçin Kaynak İzleme ve Rezervasyon Sistemi projesiyle de Hakan Efe, Fırat Sönmez ve Serhan Pehlivan, Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde final yarışmasına katılmaya hak kazandı. Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Final Yarışması Değerlendirmeleri 20-22 Mart 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Final aşaması proje değerlendirmeleri sonucu dereceye giren (birinci, ikinci ve üçüncü) projelere ise ödülleri TEKNOFEST 2023 etkinliği kapsamında verilecek.


Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Dr. Öğr. Üyesi Deniz Dal, Bilgisayar öğrencilerinin geçmiş yıllarda aynı projede bölge ve final yarışmalarında aldıkları derecelere bu yıl yenilerini katacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.


TEKNOFEST’e davet edilen ve yarışmaya 2 projeyle katılacak olan Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yarışmada başarılar diledi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pınar Karşıyaka, galibiyet serisine devam ettiÖnceki Haber

Pınar Karşıyaka, galibiyet serisine deva...

Rektör Beydemir deprem bölgesine giden gönüllü personelle buluştuSonraki Haber

Rektör Beydemir deprem bölgesine giden g...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar