09 Aralık, 2023, Cumartesi
DOLAR28.9919
EURO31.2252
ALTIN1866.6

UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler programı başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler programı başladı
Abone ol
Unesco Dünya Miras Listesi’nde Yer Alan Karabük’ün Safranbolu Ilçesinin De Yer Aldığı “unesco Dünya Mirası Ve Yerel Yönetimler ı. Modül” Eğitimi Ankara’da Başladı.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinin de yer aldığı “UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler I. Modül” eğitimi Ankara’da başladı.

Tarihi Kentler Birliği tarafından organize edilen eğitim programları çerçevesinde Safranbolu Belediyesi de düzenlenen programa katılım sağladı.

UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu) ve ICOMOS (Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi) ile çalışma yapmak isteyen belediyelere Tarihi Kentler Birliği ve Çekül (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) tarafından verilen eğitimler çerçevesinde Safranbolu Belediyesi’nin de katılımı ile “UNESCO Dünya Mirası ve Yerel Yönetimler I. Modül” eğitimi başladı.

12 - 13 Eylül tarihleri arasından Ankara Kent Konseyi binasında düzenlenen programlarda Safranbolu Belediyesi’ni temsilen stratejik iletişim koordinatörü Mehmet Kütükçüoğlu ile Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden katılımcı yerini aldı.

Eğitimlerin konusu, kültürel ve doğal miras; küresel tanımlar ve destekler, UNESCO; tarihçe, temel kavramlar, süreç ve uygulamalar, Dünya Miras Listeleri ve benzeri küresel programlar; yaşayan insan hazineleri, üretici kentler ağı, öğrenen kentler ağı, Dünya belleği Türkiye’den ve Dünya’dan uygulama örnekleri içeriklerinden oluştu. Eğitimler ÇEKÜL Vakfı sorumlusu Namık Kemal Döleneken ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü personeli Yıldırım İnan tarafından verildi.

Eğitim süreci 2 gün süren programların ikinci ve üçüncü etapları Ekim ve Kasım aylarında İstanbul ve Manisa’da gerçekleştirilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gürkan: “Tüm birimlerimiz 7 gün 24 saat görev başında”Önceki Haber

Gürkan: “Tüm birimlerimiz 7 gün 24 saat...

Cumhuriyetin 100.yılında Muğlada okuma seferberliğiSonraki Haber

Cumhuriyetin 100.yılında Muğlada okuma s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar