06 Aralık, 2023, Çarşamba
DOLAR28.9434
EURO31.246
ALTIN1881.2

Uncalı Kent Mezarlığı inşaatı hızla ilerliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uncalı Kent Mezarlığı inşaatı hızla ilerliyor
Abone ol
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN UNCALI KENT MEZARLIĞI'NDA DEFİN VE İBADET HİZMETLERİNİN DAHA MODERN VE SAĞLIKLI KOŞULLARDA VERİLEBİLMESİNİ SAĞLAYACAK YENİLEME PROJESİ HIZLA İLERLİYOR.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Uncalı Kent Mezarlığı’nda defin ve ibadet hizmetlerinin daha modern ve sağlıklı koşullarda verilebilmesini sağlayacak yenileme projesi hızla ilerliyor.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Uncalı Kent Mezarlığı’nda, cami, morg, gasilhane ve diğer hizmet birimlerinin yetersiz kalması nedeniyle yenileme çalışması başlatılmıştı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen projeyle Konyaaltı İlçesi Molla Yusuf Mahallesi’ndeki Uncalı Kent Mezarlığı’ndaki birim ve tesisler modern koşullarda ve ihtiyaca cevap verecek şekilde yeniden inşa ediliyor.


Kaba inşaatta sona doğru


Açık ve kapalı ibadethaneler, gasilhane, morg, abdesthaneler, idari bina ve otoparkı kapsayan Uncalı Kent Mezarlığı projesinde kaba inşaatın yüzde 80’i tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yatırımlar Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projede yapıların betonarme imalatları devam ederken, duvar ve kalıp imalatları da başladı. Önümüzdeki günlerde de sıva ve mermer çalışmalarının başlayacağı ifade edildi.


Gasilhane ve morg sayısı arttırıldı


Yaklaşık 26 milyon TL maliyetli Uncalı Kent Mezarlığı Projesinde 5 bin metrekarelik alanda gasilhane sayısı 2’den 6’ya, morg sayısı 12’den 36’ya yükseltilirken, 85 metrekarelik cami yerine 245 metrekarelik cami, yarı açık ibadet alanı, kadın ve erkek için abdesthane, idari ve hizmet binaları, atölyeler, dinlenme alanları yapılacak. Vatandaşlar cenaze ve definle ilgili tüm işlemlerini daha modern koşullarda kolayca yapabilecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Marmarisin tanıtımı hem batıda, hem de doğuda sürüyorÖnceki Haber

Marmarisin tanıtımı hem batıda, hem de d...

Vali Şıldaktan, Yenilenebilir Enerji Eğitim Merkezine ziyaretSonraki Haber

Vali Şıldaktan, Yenilenebilir Enerji Eği...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar