14 Temmuz, 2024, Pazar
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4
Yusuf Cinkara Otomotiv

Tiyatro kursiyerleri Ban Kadınım oyununu sahneledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tiyatro kursiyerleri Ban Kadınım oyununu sahneledi
Abone ol
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal Işler Daire Başkanlığına Bağlı şehir Tiyatrosunun Yetişkinlere Yönelik Verdiği ‘temel Tiyatro Eğitimi’ Kursiyerleri, Eğitim Sonunda Hazırladıkları ‘ben Kadınım’ Oyunu Ile Tiyatroseverlerin Karşısına çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Şehir Tiyatrosunun yetişkinlere yönelik verdiği ‘Temel Tiyatro Eğitimi’ kursiyerleri, eğitim sonunda hazırladıkları ‘Ben Kadınım’ oyunu ile tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Şehir Tiyatrosu sanatçıları tarafından çocuklara yönelik ‘Drama’, gençlere yönelik ‘Tiyatro Atölye Çalışmaları’ ve yetişkinlere yönelik verilen ‘Temel Tiyatro Eğitimi’ sona erdi. Eğitim sonunda yetişkin grup kursiyerleri; sanat yönetmenliğini Hülya Savaş’ın yaptığı, Özgür Ahmet Gönenler, Güvenç Gümüş ve Burak Sönmez’in yönettiği ‘Ben Kadınım’ adlı skeçlerden derlenen komedi oyununu seyirci ile buluşturdu. 6 ay süren kursun ardından 2 ay boyunca oyuna çalışan kursiyerler, aldıkları eğitimin hakkını vererek başarılı bir oyun sahneledi. Yunus Emre Kültür Merkezinde sahnelenen ve kadının insanlık için değerini ve önemini konu alan oyun, vatandaşlardan büyük beğeni gördü. Oyunun ardından kursiyerler katılım belgelerini de aldı.

“Kursiyerlerimiz oyunu 2 aylık bir süreçte hazırladılar”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularından Özgür Ahmet Gönenler, Şehir Tiyatrosunun birçok oyuncusu tarafından kursiyerlere eğitim verildiğini belirterek, "Bütün arkadaşlarımız derslere girdiler, eğitim verdiler ve sonunda da bir oyun sahnelenmesi istendi. Onun çalışmasını da biz üstlendik. 2 aylık bir sürecimiz oldu. Aramızda eğitimini tamamlayıp, yoğunluğundan dolayı oyuna kalamayan arkadaşlarımız oldu. Bu ekip de işlerinden fedakarlık edip geldiler ve oyunu hazırladık. Güzel geçti. Çocuk grubumuzda ise toplam 56 kursiyerimiz vardı. Bunun 13’ü ile oyun çıkardık. Çocuklarımıza drama eğitimi verdik. Bu arkadaşlarımız da temel tiyatro eğitimi aldılar ve sonunda bir gösteriyle ödüllendirdik” dedi.

Kursiyerler için güzel bir deneyim fırsatı oldu

Kursiyerlerden Fuat Güngör, ilk kez böyle bir deneyim yaşadığından söz ederek, “Hep, ‘Yapar mıyım, yapamaz mıyım?’ gibi düşünceler oluştu kafamda. Emek veren hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Yeri geldi bizimle bir çocukla uğraşır gibi uğraştılar, emek verdiler ve ilgilendiler. Çok keyifli zamanlar geçirdik. Ben Mersin’e geleli 3 yıl oldu. Böyle bir aktivitenin içerisinde bulunacağımı hiç düşünmüyordum. Ben bile şu anda kendime şaşırıyorum. Sahnenin tozunu yutmak, gerçekten tiyatro alanında muhteşem bir şeydi” diye konuşarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kendilerine bu imkanı sunduğu için teşekkür etti.

Kursiyerlerden Özkan Azazi ise “Mersin Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu tiyatro kursuna yaklaşık 6-7 ay önce katıldık. Hocalarımızla çok eğlenceli ve çok keyifli çalışmalar sürdürdük. Hem eğlendik hem de çok şey öğrendik. Hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bize bu imkânı sağlayan Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Vahap Seçer’e de çok teşekkür ediyoruz. Çok keyifli bir süreç yaşadık, herkese de tavsiye ediyoruz, muhakkak bu deneyimi yaşasınlar” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erzincanda farklı meslek gruplarından insanların bir araya geldiği “Kardeşlik Korosu” ilk konserini verdiÖnceki Haber

Erzincanda farklı meslek gruplarından in...

Mabel Matiz Muudda mayıs ayının en çok paylaşılanlarındaSonraki Haber

Mabel Matiz Muudda mayıs ayının en çok p...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar