15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Tıbbi malzeme ve tıbbi cihaz sektöründe çalışanlar taleplerini anlattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tıbbi malzeme ve tıbbi cihaz sektöründe çalışanlar taleplerini anlattı
Abone ol
Tıbbi Cihaz Ve Malzemelerin önemi Her Geçen Gün Daha Fazla Ortaya çıkıyor. Medikal Sektöründe çalışanlar 20 Mayıs Medikal Işletmeler Ve çalışanları Gününde Yaptıkları Basın Açıklamasında Kendilerine Verilen Desteğin Artırılmasını Talep Etti.

Tıbbi cihaz ve malzemelerin önemi her geçen gün daha fazla ortaya çıkıyor. Medikal sektöründe çalışanlar 20 Mayıs Medikal İşletmeler ve Çalışanları gününde yaptıkları basın açıklamasında kendilerine verilen desteğin artırılmasını talep etti.

Tıbbi malzeme ve tıbbi cihazlar sağlık sektöründe büyük önem taşıyor. Sağlık sektörünün bir diğer dalı olan tıbbi malzeme ve tıbbi cihaz sektörünün önemi korona virüs döneminde bir kez daha anlaşıldı. Türkiye medikal anlamda dünyanın öncü ülkeleri arasında almaya başladı. 20 Mayıs’ın "Medikal İşletmeler ve Çalışanları Günü’nde İstamed Medikal İşletmeciler Dernek Başkanı Vefa Türksever, “20 Mayıs Medikal İşletmeler ve Çalışanları Günümüz kutlu olsun bu güzel günde firmalarımızın sorunlarının daha iyi anlaşılıp önemsenmesini istiyoruz. Devletimizden bu nokta da daha fazla ilgili bekliyoruz. Özellikle kovid zamanında 7/24 hizmet veren medikal firmaların verdikleri hizmetlerin günümüzde artarak devam ediyor. Özellikle üretimde Türkiye medikal anlamda dünyanın öncü ülkeleri arasında almaya başladı. Bu noktada devletimizden gerekli destekleri alıyoruz. Fakat bu desteklerin biraz daha arttırılmasını daha çok önemsenmemizi ve sorunlarımızın dinlenmesini istiyoruz. Ayakta tedavide kullanılan tıbbi malzeme ve cihazların SGK tarafından karşılanma noktasında vatandaşlarımızın ve medikal firmaların büyük sıkıntılar yaşadığını gözlemledik. Hasta bezleri, SGK ödemeleri ve sorunları yaşıyoruz. Vatandaşımızın sağlığı için çalışıyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye OSB'de Bir Fabrikada Göçük : 2 ÖlüÖnceki Haber

Osmaniye OSB'de Bir Fabrikada Göçük : 2...

Vali Çelik Geleceğin Teknoloji Yıldızları Yetişiyor tiyatro gösterisine katıldıSonraki Haber

Vali Çelik Geleceğin Teknoloji Yıldızlar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar