23 Şubat, 2024, Cuma
DOLAR31.0938
EURO33.6957
ALTIN2024.1

Tahranda eğitime yoğun hava kirliliği arası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tahranda eğitime yoğun hava kirliliği arası
Abone ol
Iran'ın Başkenti Tahran'da Yoğun Hava Kirliliği Nedeniyle Yarın Ilkokul Ve Ortaokul Düzeyinde Eğitime Uzaktan Devam Edilmesi Kararlaştırıldı.

İran’ın başkenti Tahran’da yoğun hava kirliliği nedeniyle yarın ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitime uzaktan devam edilmesi kararlaştırıldı.

İran’ın başkenti Tahran’da her yıl kış aylarında yaşanan hava kirliliği hayatı olumsuz etkiliyor. Tahran Hava Kalitesi Ölçme Şirketi tarafından bugün yapılan açıklamada, hava kirliliğinin Tahran’da 156 mikrogram/metreküpün üzerine ölçüldüğü ve bu oranın tüm yaş grupları için sağlıksız ve tehlikeli olduğu belirtildi. Yarın için tahmin edilen hava kirliliği oranının ise 160 mikrogram/metreküpün üzerinde olacağı belirtilerek şehirde bugün oluşan yoğun hava kirliliği nedeniyle yarın ilkokul ve ortaokul düzeyinde eğitime uzaktan devam edilmesi kararı aldı. Hava kirliliği ile mücadele kapsamında alınan kararda, kalp ve akciğer rahatsızlığı bulunan kişiler ile yaşlılar ve çocukların dışarı çıkmamaları, halkın açık havada yapılacak her türlü aktiviteden kaçınmaları uyarısında bulunuldu. Yapılan açıklamada, sağlık sorunları olan devlet çalışanlarının yarın uzaktan çalışmalarına devam etmeleri istenerek, "Şehir merkezlerine yarın sağlık ekipleri ve ambulanslar konuşlandırılacak. Zorunlu olmadıkça özellikle çocuk ve yaşlıların dışarıya çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Dışarıya çıkacak olanlar ise maske kullanmalı" ifadeleri kullanıldı.

Tahran’ın hava sirkülasyonuna uygun olmayan fiziki yapısı, şehirdeki yoğun nüfus ve araç kullanımı, araçlarda ve fabrikalarda kullanılan kalitesiz yakıtlar hava kirliliğinin başlıca nedenleri olarak görülüyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağaçta 2. 5 saat asılı kalan paraşütçü konuştu: “İtfaiye gelene kadar iple kendimi ağacın gövdesine bağladım”Önceki Haber

Ağaçta 2. 5 saat asılı kalan paraşütçü k...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay’da konuştu:Sonraki Haber

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir U...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar