15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7841
EURO35.1542
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

Selendi Çayı artık temiz akacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Selendi Çayı artık temiz akacak
Abone ol
Maski Genel Müdürlüğü Bünyesinde Inşa Edilen Selendi Atık Su Arıtma Tesisinin Faaliyete Alınmasının Ardından Geçici Kabul Işlemleri De Gerçekleştirildi. Kabul Işlemi Sırasında Alınan Giriş Ve çıkış Suyu Numuneleri Yapılan Yatırımın önemini Bir Kez Daha Gözler önüne Serdi.

MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde inşa edilen Selendi Atık Su Arıtma Tesisinin faaliyete alınmasının ardından geçici kabul işlemleri de gerçekleştirildi. Kabul işlemi sırasında alınan giriş ve çıkış suyu numuneleri yapılan yatırımın önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ege Bölgesi’nin bereketli topraklarını korumak için çalışmaya devam ediyor. Selendi ilçesinde inşa edilerek atık su arıtımına başlanan ileri biyolojik atık su arıtma tesisinin geçici kabul işlemleri de yapıldı. Tesisin faaliyete alınıp, çalıştırılmasının ardından MASKİ Genel Müdürlüğü teknik personeli, İller Bankasından gelen teknik heyet ile birlikte yapılan incelemeler sonrasında kabul işlemleri gerçekleştirdi. Tesisteki tüm üniteler incelenerek, giriş ve çıkış suyundan numune alındı. Giriş ve çıkış suyu numuneleri arasındaki fark yapılan yatırımın önemini bir kez daha ortaya koydu.

“Şehrimizin geleceği için, kıymetli hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek de, “Geçtiğimiz günlerde Selendi Atık Su Arıtma Tesisini faaliyete aldığımızı kıymetli hemşehrilerimle paylaşmıştım. Tesisi faaliyete almamızın ardından yapılan kontrollerin sonrasında geçici kabul işlemleri de teknik personelimiz tarafından gerçekleştirildi. Atık su arıtma tesisimizi faaliyete aldığımızda şöyle demiştim: ‘Bu fotoğraflara çok iyi bakın. Burası Selendi Çayı. Arıtılmadan verilen atık su, bu güzelim çayımızı yıllardır pisletiyor, kötü kokulara ve sineklere sebep oluyordu. Faaliyete aldığımız Selendi Atık Su Arıtma Tesisi ile Selendi Çayı’nda artık bu görüntüler görülmeyecek.’ Çok kısa bir süre içerisinde tesise aldığımız ve arıtarak Selendi Çayı’na deşarj ettiğimiz suyun berraklığı bizleri çok mutlu etti. Şehrimizin geleceği için, kıymetli hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İrem Yavuz'dan Sınav Kaygısına Karşı Etkili StratejilerÖnceki Haber

İrem Yavuz'dan Sınav Kaygısına Karşı Etk...

Büyükerşen Hakkında Usulsüzlük İddianamesiSonraki Haber

Büyükerşen Hakkında Usulsüzlük İddianame...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar