01 Haziran, 2023, Perşembe
DOLAR20.7942
EURO22.8037
ALTIN1310.2

Sancaktepede dükkanına giren şahıstan şüphelendi, üzerine çullandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sancaktepede dükkanına giren şahıstan şüphelendi, üzerine çullandı
Abone ol
SANCAKTEPE'DE BİR TÜTÜN DÜKKANI SAHİBİ, DÜKKANINA GİREN KİŞİNİN DAHA ÖNCEDEN KUZENİNİN DÜKKANINDA HIRSIZLIK YAPAN GRUPTAN BİRİSİ OLDUĞUNU FARK ETTİ. ŞAHSI ETKİSİZ HALE GETİRMEK İSTEYEN DÜKKAN SAHİBİ İLE DÜKKANINA GİREN ŞAHIS ARASINDA ARBEDE YAŞANDI. DÜKKAN İÇERİSİNDE YAŞANAN ARBEDE GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI.

Sancaktepe’de bir tütün dükkanı sahibi, dükkanına giren kişinin daha önceden kuzeninin dükkanında hırsızlık yapan gruptan birisi olduğunu fark etti. Şahsı etkisiz hale getirmek isteyen dükkan sahibi ile dükkanına giren şahıs arasında arbede yaşandı. Dükkan içerisinde yaşanan arbede güvenlik kamerasına yansıdı.


Sancaktepe’de iddiaya göre Emirhan Aktürk’ün tütün dükkanına 6 Şubat tarihinde giren hırsız grubu, dükkandan hırsızlık yaptı. Dükkan sahibi Aktürk, olayı polise aktararak şikayetçi oldu. Ayrıca Aktürk güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri kendisi gibi esnaf olan tanıdıklarına vererek, şahısların eşkal bilgileri konusunda bilgi edinmelerini sağladı.


Dün Sancaktepe’de yaşanan olayda ise, Emre Tezcan’ın işlettiği tütün dükkanına iddiaya göre görüntülerdeki şahıslardan biri girerek ürünler hakkında sorular sordu. Dükkan sahibi Tezcan dükkanına giren şahsın kuzeni Emirhan Aktürk’ün dükkanına giren hırsızlardan biri olduğunun farkına varır varmaz, etkisiz hale getirmek için şahsa doğru hamle yaptı. Dükkana giren şahıs ile Tezcan ve çevredeki başka bir esnaf arasında arbede yaşandı. Esnafın elinden kurtulan şahıs dükkandan koşarak uzaklaştı.“‘Bu gece bana operasyon yapılacak’ diye düşündüm ve onu etkisiz hale getirmek zorunda kaldım”


Olayı anlatan Emre Tezcan, “Olay akşam saatlerinde dükkanı kapatırken oldu. Müşteri geldi ürünleri sordu. Şüphelendim. Daha öncesinde kuzenimin dükkanını soymuşlardı. Resimler mevcuttu, kişiyi tanıyordum. Eşkalini biliyordum. Ürünleri sorunca şüphelendim. Ürünleri almadı. Ben de ‘bu gece bana operasyon yapılacak’ diye düşündüm ve onu etkisiz hale getirmek zorunda kaldım esnaf arkadaşlarımla beraber. O sırada şahıs kaçtı. Ben şahsı tanıdığım için temkinli davrandım. Ben dükkandan bir şey alıp kaçmasını bekliyordum. Ama büyük ihtimalle onun planı akşam gelip dükkanı boşaltmaktı. Keşif yapmaktı planı, müsaade etmedik” dedi.


Daha önce kendi dükkanına hırsız girdiğini anlatan Emirhan Aktürk ise, “Kahramanmaraş depremi ile aynı saatte dükkanımda hırsızlık vakası oldu. Tütüncü dükkanım var. Dükkanımda 120 ile 150 bin TL arası malzeme, mali kaybım var. 5-6 kişilik çete dükkanıma giriyorlar. 45 dakika içeride oyalanıyorlar. Dükkanı soyup araçlarını doldurup kayıplara karışıyorlar. Kuzenimin dükkanına o ekipten biri, çeteden biri geliyor. Kuzenim tanıyor, daha önce fotoğraflarını gösterdiğim için. Dükkanda aralarında boğuşma geçiyor. Sonra kaçıp gidiyorlar” diye konuştu.Dükkanda arbede anları kamerada


Tütün dükkanı sahibi ve dükkanına giren kişi arasında yaşanan arbede ve daha öncesinde farklı bir dükkanda yaşanan hırsızlık anlarına ait görüntüler kameraya yansıdı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kitobüs sayesinde binlerce öğrenci kitapla buluşuyorÖnceki Haber

Kitobüs sayesinde binlerce öğrenci kitap...

Manisa CBÜ Senatosunun aldığı karar tepkiye neden olduSonraki Haber

Manisa CBÜ Senatosunun aldığı karar tepk...

Yorum Yazın

Resmi İlanlar

tümü
Orman Yolu Yapımı Ve Büyük Onarım Yapımı İşi
Taşkın Koruma İnşaatı Yaptırılacaktır
Taşınmazın Gazete Veya İnternet Haber Sitesi İlanı
Hacıdağ Orman İşletme Şefliği B Tipi Yeni Orman Yolu Yapım İşi
276 Kod Nolu (Havşu Ta-Yarıma D) 3+845 Km B Tipi Yeni Orman Yolu Yapımı

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar