30 Eylül, 2023, Cumartesi
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Osmaniye'de Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin yemin töreni gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye'de Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin yemin töreni gerçekleşti
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)  Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Hemşirelik Bölümü Yemin Töreni 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde yapıldı.   

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)  Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Hemşirelik Bölümü Yemin Töreni 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde yapıldı.   

Mezunların mesleğe ilk adımlarını attıkları yemin törenine OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Genel Sekreter  Recep Şen,  Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik personeli ile çok sayıda mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yemin Töreni, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlanırken, ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi Faruk Çevik ve Araştırma Görevlisi Esra Ünal’ın müzik dinletisi ile başladı. 

Program mezunlar adına Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nün en başarılı öğrencisi Kübra Ulusal, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Derya Atik, OKÜ Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun'un konuşmaları ile devam edildi.  

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nün en başarılı öğrencisi Kübra Ulusal yaptığı konuşmada, “Eğitim, geleceğe geçiş iznimizdir. Çünkü gelecek, ona bugünden hazırlananların ve geleceği Şekillendirenlerin olacaktır. İyi bir geleceğin temelinde iyi bir geçmiş yatmaktadır. Bizler Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Hemşirelik mezunları olarak köklü ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip, donanımlı ve bilgili bir kuşağız. İşte bu bilinçle hayata sımsıkı sarılacak, hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Bizden sonraki kuşaklar için örnek olacağız.” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Derya Atik, “Mezunlarımız dört yıllık süreç içerisinde çok çalıştı çok yoruldu ve çok güzel anılar biriktirdi ve şuan çok önemli bir yol ayrımındalar bu yol ayrımında onları hayata bırakıyoruz. Kendi kanatları ile uçacaklar. Bizler de umarım bu süreçte onların kanatlarına güç olabilecek önemli katkılar sağlamışızdır.” dedi.

Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ise sizler vicdan, merhamet, iyilik elçilerisiniz. Yapacağınız görev o kadar kıymetli ki, paha biçilmez. Bu kutlu yolda sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun’un  yaptığı konuşmasında;  “Beyaz meleklerimizi yuvadan uğurluyoruz. Ama onlar yuvalarının neresi olduğunu hiç unutmayacaklardır diye düşünüyorum.

Bizler her zaman onlarla gurur duymaya devam edeceğiz. OKÜ her zaman onların yuvasıdır. Dört yıl boyunca dünyanın en iyi hoclarından iyi bir eğitim aldınız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Çok donanımlı bir Hemşire, sağlık çalışanı olarak hayata atılıyorsunuz. Diğer bir ifade ile maça bir sıfır önde başlıyorsunuz demektir. Bu avantajınızı unutmayın ve her zaman da kullanın.

Kendinize güvenin. Çok iyi yerlerde olacaksınız. Okumaya, öğrenmeye devam edin. İmkânınız oldukça da eğitim hayatınıza devam etmenizi istiyorum. Gençsiniz ve dinamizminiz ile sizlerin başaramayacağı hiçbir engel yoktur.

Devletimize, milletimize ve ailelerimize bağlılığımızı her zaman muhafaza edelim. Bilimin göstericiliğinden, ışığından ayrılmayalım. Her zaman aklımızla karar verelim. Devletimizin o güçlü ışığından başka hiçbir ışığı kabul etmeyin. Allah hepinizin gönlüne göre versin. Bizleri unutmayın.” dedi.

Konuşmaların ardından Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü en başarılı öğrencilerine ve bölümden mezun olan öğrencilere OKÜ Rektörü z Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp ile Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik personeli ile protokol üyeleri tarafından belgeleri takdim edildi. 

Tören, öğrenciler için hazırlanan slayt gösterisinin ardından Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Derya Atik’in mezun öğrencilere Hemşirelik Andı okutması, keplerin atılması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Traktörle birlikte tarla da yandıÖnceki Haber

Traktörle birlikte tarla da yandı

Malatyadan ilk Hac kafilesi 24 Haziranda gidecekSonraki Haber

Malatyadan ilk Hac kafilesi 24 Haziranda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar