26 Şubat, 2024, Pazartesi
DOLAR31.1215
EURO33.813
ALTIN2033.6

Osmaniye'de Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi Tamamlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye'de Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi Tamamlandı
Abone ol
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Teknik Destek (TD) Programı kapsamında, Osmaniye Belediyesi Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi tamamlandı.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Teknik Destek (TD) Programı kapsamında, Osmaniye Belediyesi Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi tamamlandı.

Osmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi bünyesinde görev almış ve Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezinde (OBEM) görev yapan usta öğreticiler, eğitime katıldı.

Eğitime, Konya Teknik Üniversitesi Öğretim elemanı ve Kayes Yönetim Kurulu Başkanı Öğretim Görevlisi Cem Karakız, Selçuk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Onurcan Erdal ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Cilasun da katkı sağladı.

Toplamda 128 saat süren eğitim kapsamında, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi, Turistik ve Hediyelik Eşya Eğitimi ve Hediyelik Eşya Ambalajlama Eğitimleri verildi.

Uzaktan eğitim ile başlayan eğitimlerin bir bölümü Osmaniye'de yüz yüze yapıldı.

Eğitimde, uzman hocalar tarafından eğitim teknikleri hakkında bilgiler sunuldu ve değerlendirmeler yapıldı. Hazırlanan ders ile ilgili örnek çalışmalar incelendi ve yapılabileceklerle ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Eğitime katılan usta öğreticiler, var olan tarihi ve kültürel mirası yeni fikirler ve tasarım metotlarıyla geliştireceklerini belirtti.

Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım eğitimi tamamlandığında geleneksel el sanatlarının ve Osmaniye'yle özdeşleşmiş tarihi alanların, turistik ve hediyelik eşya ürünlerinin üretiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Eğitimi alan usta öğreticiler, kendi kursiyerleriyle birlikte yeni fikirler geliştirerek yeni ürünler ortaya çıkartacaklar.

Osmaniye Belediyesi ve DOĞAKA iş birliği ile yapılan “Hediyelik ve Turistik Eşya Tasarım Eğitimi'nin şehir adına önemli bir adım olduğu kaydedildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
48 suçtan aranan sanık yakalandı, ifadesi 5 gün sürdüÖnceki Haber

48 suçtan aranan sanık yakalandı, ifades...

Afyonkarahisar Belediyesi yapılan yollar için vatandaşlardan katılım payı almayacakSonraki Haber

Afyonkarahisar Belediyesi yapılan yollar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar