16 Temmuz, 2024, Salı
DOLAR33.0323
EURO35.9984
ALTIN2578.1
Yusuf Cinkara Otomotiv

Osmaniyede anneler resimlerini sergiledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniyede anneler resimlerini sergiledi
Abone ol
ANNELER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE AÇILIŞI YAPILAN SERGİNİN KURDELESİNİ DE YİNE ÖĞRENCİ ANNELER KESTİ. KESİLEN KURDELENİN ARDINDAN SERGİYİ GEZEN PROTOKOL ÜYELERİ RESİMLER HAKKINDA BİLGİLER ALDI.

Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde açılan resim kurslarında eğitim alan öğrenci anneler, ‘Anneler Günü’ dolasıyla el emeği göz nuru ile yaptıkları resimleri sergiledi.


Osmaniye Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde geçmiş yıllarda resim eğitimi alan ve halen kursa devam eden 60 öğrenci anne el emeği göz nuru ile aylardır süren çalışmalar neticesinde ortaya çıkardıkları 120 resmi sergiledi. Anneler Günü etkinlikleri çerçevesinde açılışı yapılan serginin kurdelesini de yine öğrenci anneler kesti. Kesilen kurdelenin ardından sergiyi gezen protokol üyeleri resimler hakkında bilgiler aldı.


Kurs hakkında bilgiler veren resim öğretmeni Filiz Tıraş, “Yaklaşık 7 yıldır Osmaniye Belediyesi’nin kurs merkezi olan OBEM’de resim öğretmeni olarak görev yapıyorum. Her dönem 12 civarı öğrenci ile çalışmalara başlıyoruz. İlk olarak karakalem daha sonra renk çalışmalarına geçiyoruz. Daha sonra öğrencilerin isteğine ve becerisine göre yönlendirme yapıyoruz. Bir yıldan sonra öğrencilerimiz sergiledikleri resimleri yapma noktasına geliyorlar” diye konuştu.


Evli ve 2 çocuk annesi kursiyer Ayşenur Demirdelen ise, “Yaklaşık 4 yıldır resim kursuna geliyorum. Sergide olan çalışmam da Osmanlı çalışması. Ben biraz hızlı davrandım bir ay gibi süre zarfında bitirdim. Evliyim 2 çocuğum var ev hanımıyım ama ilerde bunu meslek olarak yapıp daha sonra satış amaçlı insanlara sunabilirim” dedi.


Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezen protokol üyeleri ve vatandaşlara resimler hakkında bilgiler verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yanan Demirciler orman alanın yeniden yeşerdiÖnceki Haber

Yanan Demirciler orman alanın yeniden ye...

Salihlide 5 Eylül Atlı Spor Kulübü kurulduSonraki Haber

Salihlide 5 Eylül Atlı Spor Kulübü kurul...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar