Osmaniye
DOLAR17.2326
EURO17.5907
ALTIN962.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne 8’inci Fakülte

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne 8’inci Fakülte
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Resmi Gazetede yayınlanan karar ile fakülteye dönüştürüldü.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Resmi Gazetede yayınlanan karar ile fakülteye dönüştürüldü.

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yayımlanan kararla OKÜ’ye bağlı faaliyet gösteren Kadirli Uygulanmalı Bilimler Yüksekokulu kapatılarak yerine Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi kuruldu.

Fakültede, Organik Tarım İşletmeciliği, Gıda Teknolojisi,  Gastronomi ve Mutfak Sanatları ile Rekreasyon Yönetimi Bölümleri bulunmakta olduğu kaydedildi.

Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüştürülmesine ilişkin açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini akademik birimlerini geliştirerek çok daha iyi noktalara taşımak için çalışmalar sürdürülmekte olduğunu söyledi.

Rektör Uzun, “Taleplerimiz ve çalışmalarımız neticesinde Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesi kararı bizleri çok mutlu etmiştir.

Bu güzel gelişme ile birlikte Üniversitemizde faaliyet gösteren fakülte sayımız 8’e yükselmiştir.

Yeni fakültemizin değişime ve gelişime açık, katılımcı ve yaratıcı, özgüveni yüksek, sorumluluk alabilen, sosyal sorumluluklarınında farkında olan, hem akademik hem de iş yaşamının gerektirdiği uygulama becerilerine sahip bireyler yetiştirerek bölgenin ve ülkemizin gelişimine katkıda bulunan bir fakülte olmasını hedeflemekteyiz.

Yeni fakültemizin ilimize,  bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor,  bundan sonra da Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ni hak ettiği noktaya taşımak için yerel ve ulusal ölçekte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.” dedi.


 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Subaşının yüzde 55 tamamÖnceki Haber

Subaşının yüzde 55 tamam

Düzce ASKF, İstanbul Kongresine katıldıSonraki Haber

Düzce ASKF, İstanbul Kongresine katıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar