05 Haziran, 2023, Pazartesi
DOLAR21.1325
EURO22.6285
ALTIN1320.4

NİYET Akademi Karaisalı Şubesi açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NİYET Akademi Karaisalı Şubesi açıldı
Abone ol
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR’IN GELİŞTİRDİĞİ NİTELİKLİ İŞGÜCÜ YETİŞTİRME AKADEMİSİ (NİYET) MERKEZ VE KIRSAL İLÇELERDE ÇOĞALIYOR. NİYET AKADEMİ KARAİSALI ŞUBESİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın geliştirdiği Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi (NİYET) merkez ve kırsal ilçelerde çoğalıyor. NİYET Akademi Karaisalı Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.


Aşçılık, yabancı dil, muhasebe ve bilgisayar dallarında erkeklerinde de yer aldığı, işaret dili, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, örgü, dokuma, punch, büro yönetimi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe ve finansman, düz dikiş makinası branşlarında özellikle kadınların eğitim alarak meslek edinmesi ve ekonomik olarak güçlenmesini hedef alan, gittikçe yaygınlaşan NİYET Akademi Karaisalı Şubesi’nin açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, siyasiler, meclis üyeleri, muhtarlar, kadınlar ve Karaisalılar katıldı."Yaygınlaştırıyoruz"


NİYET Akademilerin önemine değinen Başkan Zeydan Karalar, “Kadınlarımız meslek öğrensin, üretsin, para kazansın ve ailesine, çocuklarına destek olsun istiyoruz. Bu amaçlarla kurduğumuz NİYET Akademileri yaygınlaştırıyoruz. Karaisalı Şubesi’ne şimdiden çok yoğun talep var. 3 sınıf doldu, yeni sınıflar açılması için de yoğun başvuru var. Seyhan Belediyesi’nde başladığımız bir işti bu. Orada kadınlara meslek edindirme kurslarımız vardı. Bunu Büyükşehir’de de devam ettiriyoruz” dedi.Fide ve kart dağıtıldı


NİYET Akademi Karasalı Şubesi’nin açılışıyla birlikte bölgedeki üreticilere harnup fidesi de dağıtıldı. 750-800 dönümde harnup (keçi boynuzu) ekileceğini söyleyen Başkan Zeydan Karalar, daha önce Karaisalı’da yüzbinlerce domates fidesi dağıtıldığını hatırlattı. Başkan Karalar, “Bu yıl 8 bin harnup fidesi dağıtılıyor. Katma değeri yüksek, değerli bir ürün. İlçelerimizde milyonlarca çilek, lavanta fidesi dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Sıradan bir belediyecilik anlayışımız yok. Rutin işlerimizin yanında sosyal belediyecilik anlayışıyla da hareket ediyoruz. Ayrıca Karaisalı’da halk kart dağıtımı da gerçekleştiriyoruz. Halk kart dağıtırken siyasi değil, insani davranıyoruz. Siyasi parti ayrımı yapmıyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
3 ayda 14 defa mühürlenen işletmelerde kumar oynatanlara suçüstüÖnceki Haber

3 ayda 14 defa mühürlenen işletmelerde k...

Günler süren yaşam savaşını kaybettiSonraki Haber

Günler süren yaşam savaşını kaybetti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar