22 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Yusuf Cinkara Otomotiv

Mühendislik öğrencilerine “teknik gezi”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mühendislik öğrencilerine “teknik gezi”
Abone ol
ARAS EDAŞ TARAFINDAN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, DÜZENLENEN TEKNİK GEZİDE ARIZA, ÇÖZÜM MERKEZİ, AMBAR VE TRAFO BİRİMLERİNDE İNCELEMEDE BULUNDU, YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDILAR.

Aras EDAŞ tarafından Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri, düzenlenen teknik gezide arıza, çözüm merkezi, ambar ve trafo birimlerinde incelemede bulundu, yetkililerden bilgi aldılar.


Aras Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri için teknik gezi düzenlendi. İlk önce Şehir Kırsal Arıza birimini ziyaret eden öğrenciler için Yönetim Sistemleri Başmühendisi Nazlı Nisa Demir tarafından şirketin tanıtımı yapıldı. Malzeme sorumlusu personeli tarafından enerji nakil hatlarında kullanılan malzemeler gösterildi. Daha sonra Çözüm Merkezine geçen öğrencilere, Merkez Şefi Erhan Dursunoğlu tarafından çağrıların karşılandığı ekranlar gösterildi, müşterilerden gelen örnek çağrıları da dinleyen öğrenciler talebin nasıl karşılandığı ile ilgili bilgi aldılar. Uzaktan Kontrol Merkezi(SCADA) sistemini de inceleyen öğrencilere, Şebeke Yönetim Müdürü Fatih Koçer bilgilendirmede bulundu. Çözüm Merkezi’nde dinledikleri çağrıların sahaya iletilme sürecini yakından gören öğrencilere Şebeke Yönetim Mühendisi Hüsna Çise Eslek tarafından saha personeli için tahsis edilen tabletlere arıza kayıtlarını düşmesi ve çözümü ulaştırılmasıyla ilgili bilgiler de aktarıldı. Gezinin son durağında ise 3. Bölge Başmühendisi Ali Geyikoğlu sahada kullanılan malzemeleri anlattı ve öğrenciler trafoları yakından görme imkanı buldular.


Sistem İşletme Müdürü Halil İbrahim Has: “Elektrik Elektronik, Endüstri, Makina ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile düzenlediğimiz bu gezide, öğrenciler iş hayatını yakından görme imkânı buldular. Enerjinin müşteriye ulaşmasındaki her aşamayı öğrencilerimiz ile paylaştık. Müşterilerimizden gelen çağrıları dinleterek, ilgili talebin karşılanma süresini, adımlarını gösterdik. Aynı zamanda sektördeki tecrübelerimizi de öğrencilerle paylaşarak onlara iş hayatıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulunduk” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin’de 3 kilo 500 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Mersin’de 3 kilo 500 gram sentetik uyuşt...

Bigada sosyal uyum ve yaşam eğitimiSonraki Haber

Bigada sosyal uyum ve yaşam eğitimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar