21 Mayıs, 2024, Salı
DOLAR32.2254
EURO35.0713
ALTIN2513.5

“Muhalefette Kim Neyi Kaparsa Elinde Kalıyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Muhalefette Kim Neyi Kaparsa Elinde Kalıyor”
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, şehirlerin çevreye duyarlı bir anlayışla yönetilmesini sağlayacaklarını ve estetikle biçimlendirilmiş, tarihi ve kültürel birikimi korunmuş, huzurlu ve güvenli şehirler kurmanın öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, şehirlerin çevreye duyarlı bir anlayışla yönetilmesini sağlayacaklarını ve estetikle biçimlendirilmiş, tarihi ve kültürel birikimi korunmuş, huzurlu ve güvenli şehirler kurmanın öncelikleri arasında olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'in nice gönül sultanının, kahramanın, pehlivanın ve sanatçının şehri olduğunu ve burada olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Mayıs ayındaki seçimlerde Cumhur İttifakı'nın Balıkesir'de aldığı oy oranına teşekkür eden Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde ise yüzde 50'nin üzerinde oy alarak Türkiye Yüzyılı belediyeciliğine destek vermelerini beklediğini kaydetti.

"Tarihiyle, kültürüyle, eşsiz tabiatıyla ve hepsinden önemlisi baş tacı insanıyla medarıiftiharımız olan Balıkesir kendine yakışanı yapacaktır" diyen Erdoğan, Balıkesir'in Türkiye Yüzyılı'na omuz vereceğine inandığını söyledi.

Miting alanında 85 bin kişinin olduğunu belirten Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adaylarının verdiği her sözün arkasında kendisinin, Hükümet'in ve Cumhur İttifakı'nın olduğunu vurguladı.

Muhalefet tarafında ise herhangi bir ölçü olmadığını ve adayların "kim nereyi kaparsa elinde kalıyor" havasında bir süreç yaşadığını belirten Erdoğan, bu durumun da kavgalara yol açtığını söyledi.

Bilhassa CHP’nin içler acısı haline baktıkça, bu partiye gönül verenler adına kendilerinin de üzüldüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunca yıldır siyaset arenasında karşı karşıya olduğumuz CHP’nin, ülkenin ve milletin geleceği için hiçbir vizyonu, hiçbir programı, hiçbir projesi bulunmadığını zaten biliyoruz.

Hepsinin üzerine, son dönemde bu parti varlığını sürdürmek için kendine her yolu mübah sayacak kadar sakil bir yere savruldu.

Daha önceki seçimlerde kurduğu örtülü ittifak tezgahını bu seçimde iyice eline yüzüne bulaştırdı. ‘Kent uzlaşısı’ diyerek Kandil’le uzlaşı arayışına girmesi, CHP’nin bu ülkeyle ve bu milletle hiçbir ortak noktasının kalmadığına işaret ediyor.

Her kafadan ayrı bir sesin çıktığı, genel merkezinden teşkilatlarına kadar tüm mekanizmaları dökülen CHP, artık oyun kurucu olmaktan çıkıp, kurulan oyunların piyonu haline gelmiştir.

Ne diyelim, koskoca CHP’yi bölücü örgütün güdümündeki DEM’in ve marjinal örgütlerin oyuncağı hâline dönüştürenler utansın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kendi işimize bakacağız. Bunu yaparken de birileri gibi işimizi sadece lafta bırakmayacağız.

Çünkü biliyoruz ki Balıkesir sadece lafa bakmaz. Balıkesir, lafı söyleyenin kim olduğuna, bugüne kadar nerede ne yaptığına, bundan sonra ne yapabileceğine de bakar.

Balıkesir vizyona bakar, esere bakar, hizmete bakar, projeye bakar, yatırıma bakar. Balıkesirli bilir ki Cumhur İttifakı olarak biz kendisine ne söz verdiysek yerine getireceğiz.

Buna karşılık daha önceki seçimlerden tecrübeyle biliyoruz ki muhalefet adayları söylediklerinin yüzde 90’ını yerine getirmiyor, getiremiyor.

Zaten o sözleri verirken gereğini yerine getirmek gibi bir dertleri de yok” ifadelerini kullandı.

Belediyelere merkezi idareden ayrılan kaynağı neredeyse iki kat artırdıkları halde muhalefet cenahının utanmaz, arlanmaz bir şekilde “engellendik” yalanına sığınmaya çalıştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bunlar bütçede engelli değildir, bunlar eser ve hizmet engellidir. Gözü de gönlü de şehrinde olmayanlar, kendilerine verilen kaynakları şahsi hırsları, heva ve hevesleri uğrunda çarçur etmişlerdir.

Şehirlerine yaptıkları ihaneti gizlemek için de tamamı yalan ve yanlış üzerine kurulu kampanyalarla milleti kandırmanın peşindeler.

Milleti kandırarak makam-mevki elde etme üzerine kurulu siyaset eski Türkiye’nin tarzıdır.

Hâlbuki bizim son 21 yılda hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımları sayesinde ülkemizde siyasetin işleyişi değişti.

Eskinin ideolojik istismar, korku ve laf cambazlığıyla kifayetsizliğini gizleme siyasetinin yerini eser ve hizmet siyaseti aldı.

Türkiye Yüzyılı’yla dünyada hak ettiği yere gelme konusunda kararlı adımlarla ilerleyen günümüz Türkiye’sinde eskinin geçer akçesi zübük siyaseti işlemez, işlemiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak geçen mayısta Türkiye Yüzyılı vizyonuyla siyasetin çıtasını biraz daha yükselttiklerini, şimdi de gelecek seçimler vesilesiyle bu vizyonu şehirlerle buluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Şehirleri gerçek belediyecilikle geleceğe hazırlama konusunda 31 Mart’ı tarihi bir dönüm noktası olarak gördüklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Büyükşehir belediyesiyle, ilçe belediyesiyle sizler burada gereken adımları atarken, biz de cumhurbaşkanıyla, bakanlıklarıyla, kurumlarıyla Ankara’da üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Bütün bunları söylerken insanların günlük hayatında yaşadığı sıkıntıları asla görmezden gelemeyeceklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

“Biliyorsunuz biz ekonomide önceliği istihdama ve üretime veriyoruz. Bu konuda gayet iyi gidiyoruz. Ancak dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor.

Üstelik enflasyonun yol açtığı maliyetlere ilaveten 6 Şubat depremlerinin ekonomimize yüklediği 104 milyar dolarlık faturayla da karşı karşıyayız” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin başkaları gibi sadece bir krizle değil, hepsi birbirinden zorlu çok sayıda meseleyle aynı anda mücadele ettiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Amacımız, Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak, bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi selamete çıkarmaktır. Hamdolsun bugüne kadar yaşanan onca sıkıntıya rağmen vatandaşlarımıza mahcup olacak bir kırılmaya meydan vermedik.

Küresel bir felakete dönüşen Kovid-19 salgınının hem sağlık hem de ekonomik yönünü başarıyla idare ettik.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ateşinin ülkemize sıçramasına izin vermeyerek, devletimizin çıkarlarına, vatanımızın güvenlik ve istikrarına halel getirmedik.

Türkiye’yle birlikte tüm dünyaya olumsuz etkileri olan bu savaşın bir an önce sona ermesi için girişimlerimizi sürdürüyoruz.”

“İsrail’in Gazze’deki zulmüne karşı İslam âleminin yekvücut olarak hareket etmesi için gayret gösteriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Gazze’deki insanlara ulaştırılmak üzere gönderdikleri yardımların toplamının 34 bin tonu geçtiğini belirterek, dün itibarıyla 2 bin 380 ton yardım malzemesi taşıyan bir geminin daha bölgeye ulaştığı bilgisini paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zulmün durdurulmaması halinde bölgede yanacak ateşin ülkeyi de etkilemesinin kaçınılmaz olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

“Her kim bu meselenin bizimle ilgisi olmadığını iddia ediyorsa ya dünyadan habersizdir ya da başkaları hesabına çalışıyordur.

Dolayısıyla Gazze’deki zulmün, Kudüs’teki tacizlerin durması için, hiçbir istisna koymadan söylüyorum, elimizdeki tüm imkânları kullanacağız.

Ülkemizi güney sınırlarından kuşatarak bir teröristan kurma projesini, hayata geçireceğimiz yeni harekâtlarla delik deşik etmeyi sürdüreceğiz.”

Gabar’da, Cudi’de teröristleri çökerttiklerini, o dağlardaki inlerine gömdüklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi neredeler? Mesele bu” dedi.

Bu yılsonuna doğru ekonomide başlayacak rahatlama ve atacakları ilave adımlarla çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere tüm kesimlerin beklentilerini karşılayacaklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletin imkânları arttıkça bunu milletin istifadesine sunmaktan geri durmayacaklarını kaydetti.

Gabar’dan günde 35 bin varil petrol çıkarttıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu şimdi nereye gelecek? Yüz bin varile.

Yüz bin varile çıktığı andan itibaren aile kurumlarının kaynağı da nereden gelecek? İşte buradan gelecek.

Kardeşlerim, ülkemizin 21 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma adımlarını gerçekleştirebilmenin gerisinde, tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen korumayı başardığımız güven ve istikrar iklimi var.

Önümüzdeki dönemde de bu iklime sahip çıkarak ülkemizle ilgili sinsi niyetleri inşallah bir kez daha kursaklarda bırakacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir’i sevgiyle selamladığını ifade ederek, konuşmasını sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra il ve ilçe belediye başkan adaylarını sahneye çağırarak, vatandaşlara tanıttı.

Miting sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Belediye ziyaretinin ardından bina önünde kendisini bekleyen vatandaşların yanına giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye'de Depremzede esnafın umudu konteyner çarşı olduÖnceki Haber

Osmaniye'de Depremzede esnafın umudu kon...

Kayseri Develililer Derneğinden rol model bir faaliyet dahaSonraki Haber

Kayseri Develililer Derneğinden rol mode...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar