14 Haziran, 2024, Cuma
DOLAR32.6431
EURO34.9179
ALTIN2449.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Muğlada Özel Güvenlik görevlilerine farkındalık eğitimi verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Muğlada Özel Güvenlik görevlilerine farkındalık eğitimi verildi
Abone ol
Muğla Il Jandarma Komutanlığı, Koruma şube Müdürlüğü Koordinesinde Ve çeşitli Jandarma Birimlerinin Katılımıyla, Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi şehitleri Salonu'nda özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Geniş Kapsamlı Bir Farkındalık Eğitimi Düzenlendi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Koruma Şube Müdürlüğü koordinesinde ve çeşitli jandarma birimlerinin katılımıyla, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda özel güvenlik görevlilerine yönelik geniş kapsamlı bir farkındalık eğitimi düzenlendi. Eğitime, 55 jandarma personeli ile birlikte 469 özel güvenlik görevlisi katıldı.

Açılış konuşmasını Muğla İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Erdem Karaman’ın yaptığı eğitim programına, işverenler, yöneticiler, özel güvenlik şirketleri ve eğitim kurumlarının temsilcileri de katıldı. Eğitimde, özel güvenlik mevzuatı, hukuku, görev yetkileri, güvenlik farkındalığı ve özel güvenlik personelinin aidiyet duygusunun geliştirilmesi gibi konular ele alındı.

Eğitim kapsamında, Kurumsal Asayiş Analiz Nitelik Geliştirme (KAAN) uygulaması tanıtıldı. Ayrıca, narkotik ve uyuşturucu maddelerle mücadele, şüpheli şahıs ve paketlerle karşılaşıldığında alınacak önlemler, olay yeri inceleme öncesinde emniyet tedbirleri, delil muhafazası, göçmen kaçakçılığı ve insan ticaretiyle mücadele konularında bilgilendirme yapıldı.

Eğitimde, narkotik köpeği "Misket" büyük ilgi gördü. "Misket", saklanmış az miktarda uyuşturucu maddeyi hızla bularak katılımcıları etkiledi. Ayrıca, özel güvenlik personeli tarafından sahada karşılaşılan problemler ve aksaklıklar da dile getirildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Koruma Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, turizm merkezi olan Muğla’da görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu tür farkındalık eğitimlerinin aralıklarla devam edeceği belirtildi. Eğitimlerin, güvenlik görevlilerinin bilgi ve becerilerini artırarak daha etkili hizmet sunmalarını amaçladığı ifade edildi.

Bu kapsamlı eğitim programı, Muğla’daki özel güvenlik hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve güvenlik görevlilerinin bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuşadası Belediyesinin ödüllü projesi Kampinova için geri sayım başladıÖnceki Haber

Kuşadası Belediyesinin ödüllü projesi Ka...

Sökede 45 yıllık okul binası yıkıldıSonraki Haber

Sökede 45 yıllık okul binası yıkıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar