20 Nisan, 2024, Cumartesi
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

Minikler, 1950lerin modasını yaşattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Minikler, 1950lerin modasını yaşattı
Abone ol
BURSA’DA MİNİK ÖĞRENCİLER, 1950, 1970, 2000’Lİ YILLARDAN KALMA BÜYÜKANNELERİ, DEDELERİ VE AİLELERİNİN KIYAFETLERİYLE İKLİM DUYARLIĞINA DİKKAT ÇEKTİ. TELEVİZYONLARDA BOY GÖSTEREN MANKENLERE TAŞ ÇIKARTAN MİNİKLER, ESKİ KIYAFETLERİNDE GÜNÜMÜZDE KULLANILABİLECEĞİNİ BÜYÜKLERİNE GÖSTERDİ.

Bursa’da minik öğrenciler, 1950, 1970 ve 2000’li yıllardan kalma büyükanneleri, dedeleri ve ailelerinin kıyafetleriyle iklim duyarlığına dikkat çekti. Televizyonlarda boy gösteren mankenlere taş çıkartan minikler, eski kıyafetlerin de günümüzde kullanılabileceğini büyüklerine gösterdi.


İnsan nüfusunun artması, iklim değişikliği, israfın fazlalaşması minik öğrencileri harekete geçirdi. Bursa’daki bir özel okulda, öğrencilerin kendilerinin tasarladığı çalışmayla büyüklerine eski kıyafetlerin de günümüzde çeşitli takı ve çalışmalarla tekrar kullanılabileceğini gösterdi. Profesyonel manken abi ve ablalarına taş çıkartırcasına kurulan podyumda yürüyen anaokulu ve ilkokul öğrencileri, büyükannelerinden, dedelerinden ve ailelerinden kalan kıyafetleri başarıyla taşıdı. Attıkları adımlardan, verdikleri pozlara kadar büyük çalışmanın meyvesini alıkları alkışlarla toplayan minikler, ailelerine de çevre dersi vermenin mutluluğunu yaşadı.


Öğrencilerle birlikte sürdürülebilir bir dünya için burada olduklarını belirten Eğitim Grubu CEO’su Ayfer Batı, “Bunu sürdürülebilir moda günüyle perçinleştirmek istediler. Önceliğimiz, iyi bir ben ve iyi bir dünya için öğrencilerimiz iklim kulübü kurdular. Bu iklim kulübü, sürdürülebilir moda günü fikrini ortaya çıkardı. Biz de çocuklarımızın gerçekten yaşayabileceği bir dünya ve onların farkındalıklarını arttırmak için buradayız. Organizasyonun tamamını öğrencilerimiz kendisi planladı” dedi.


Okul Müdürü Burhan Yazgan ise, “1970, 1980, 1990 yıllarından kalan kıyafetlerin sergilendiği güzel bir moda gününü yaşıyoruz. Çocuklarımız hem keyifli, hem de dünyamıza katkı sunduklarını düşünüyoruz. Harika bir performansa imza attılar. Özellikle giydikleri kıyafetlerle bizleri de zaman yolculuğunda çok geriye götürdüler” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Serdivanda hayata geçirilen 6 milyon TLlik projede sona gelindiÖnceki Haber

Serdivanda hayata geçirilen 6 milyon TLl...

Siirtin tarihi ahşap kapıları kayıt altına alınıyorSonraki Haber

Siirtin tarihi ahşap kapıları kayıt altı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar