28 Kasım, 2023, Salı
DOLAR28.9194
EURO31.8118
ALTIN1887.9

MHP İl Başkanı Yılmaz; İklim değişikliğiyle mücadele hepimizin ana gündemi olmuştur

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MHP İl Başkanı Yılmaz; İklim değişikliğiyle mücadele hepimizin ana gündemi olmuştur
Abone ol
Milliyetçi Hareket Partisi (mhp) Denizli Il Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Selin Yaralarını Sarmaya Başlayan Hemşehrilerine Geçmiş Olsun Dileklerini Ileterek; "iklim Değişikliği Ile Mücadele Artık Sadece çevre Aktivistlerinin Ya Da Entellektüellerin Konusu Olmaktan çıkmış, Yaşamın Her Alanına Etki Etmesi Sebebiyle Hepimizin Ana Gündemi Olmuştur" Dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, selin yaralarını sarmaya başlayan hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini ileterek; "İklim değişikliği ile mücadele artık sadece çevre aktivistlerinin ya da entellektüellerin konusu olmaktan çıkmış, yaşamın her alanına etki etmesi sebebiyle hepimizin ana gündemi olmuştur" dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada çevre sorunlarına işaret eden MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, "Öncelikle şehrimizde ve ülkemizde yaşanan sel felaketleri sebebiyle hepimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Doğal kaynakların giderek azaldığı ve dünyanın pek çok bölgesinde çevre kirliliğinin büyük sorun teşkil ettiği günümüzde, doğayı ve çevreyi koruma ihtiyacı her zamankinden daha da önemli hâle gelmiştir. Gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil, temiz bir dünya bırakmak için çevre sorunları konusunda toplumsal farkındalığın artması konusunda çok daha fazla gayret gösterilmesi gerekmektedir.

Deprem, kasırga, sel felaketi ve devam eden yaşamı olumsuz etkileyen tüm çevresel hususlara baktığımız vakit; iklim değişikliklerinin ne denli öneme haiz olduğu açıkça görülmektedir. İklim değişikliği ile mücadele artık sadece çevre aktivistlerinin ya da entellektüellerin konusu olmaktan çıkmış, yaşamın her alanına etki etmesi sebebiyle hepimizin ana gündemi olmuştur. Bu gerçekler ışığında 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlar, çevre konusunda toplumsal duyarlılığın artmasını, gelecek nesillere yaşanılabilir, sağlıklı, yeşil ve temiz bir dünya bırakılmasını temenni ederim." diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akdeniz Üniversitesi NAFSAya katıldıÖnceki Haber

Akdeniz Üniversitesi NAFSAya katıldı

Havalar ısındı, sebze fiyatları düştüSonraki Haber

Havalar ısındı, sebze fiyatları düştü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar