15 Haziran, 2024, Cumartesi
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9
Yusuf Cinkara Otomotiv

MEAHta Dünya İnflamatuvar bağırsak hastalıkları günü etkinliği düzenlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MEAHta Dünya İnflamatuvar bağırsak hastalıkları günü etkinliği düzenlendi
Abone ol
Dünya Inflamatuvar Bağırsak Hastalıkları (ibh) Günü Kapsamında, Muğla Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde Farkındalık Yaratmak Amacıyla Bilgilendirme Standı Kuruldu.

Dünya İnflamatuvar Bağırsak Hastalıkları (İBH) Günü kapsamında, Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirme standı kuruldu.

Standı ziyaret edenler arasında Gastroenteroloji uzmanları Prof. Dr. Burak Özşeker, Doç. Dr. Mehmet Suat Yalçın ve Uzm. Dr. Murat Başaran da yer aldı. Ziyaretçilere mor kurdele takılarak, bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

İBH, sindirim sisteminde özellikle bağırsaklarda iltihaplanmaya neden olan kronik bir hastalıktır. İki ana türü bulunmaktadır: Ülseratif kolit ve Crohn hastalığı. Bu hastalıklar, sindirim sisteminin farklı bölgelerini etkileyip, farklı belirtiler gösterir ve yaşam boyu süren kronik ve tekrarlayıcı özellikleri nedeniyle düzenli takip ve kişiye özel tedavi gerektirir.

Etkinlik kapsamında, Gastroenteroloji Kliniği bünyesinde hizmet veren İBH Polikliniği ve Ayaktan Tedavi Merkezi de tanıtıldı. Prof. Dr. Burak Özşeker, katılımcılara İBH hastalığı ve klinik takibi hakkında güncel yaklaşımlara dair sunum yaptı. Sunumun ardından soru-cevap bölümü düzenlendi ve program, poliklinik ve ayaktan tedavi merkezi ziyaretiyle sona erdi.

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, etkinlikte yaptığı konuşmada, "İBH hastalığı ile ilgili farkındalığı artırmak ve hastalara doğru bilgilendirme yapmak bizim için çok önemli. Bu tür etkinlikler, hastalarımızın ve yakınlarının bilinçlenmesine büyük katkı sağlıyor" dedi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri, İBH hakkında farkındalığı artırmak amacıyla bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek, katılımcılara ve destek veren uzmanlara teşekkür etti.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Burak Mülayim, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Eda Özlek ve hastane yönetim ekibi katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seyir halindeki aracın önüne ayı çıktıÖnceki Haber

Seyir halindeki aracın önüne ayı çıktı

Antalyadaki teleferik kazası soruşturmasına 19 kişi daha eklendiSonraki Haber

Antalyadaki teleferik kazası soruşturmas...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar