25 Temmuz, 2024, Perşembe
DOLAR32.8971
EURO35.779
ALTIN2535.3
Yusuf Cinkara Otomotiv

Manisayı ‘Anadoluyuz Biz projesi ile yakından tanıdılar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisayı ‘Anadoluyuz Biz projesi ile yakından tanıdılar
Abone ol
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTE OLAN ‘ANADOLUYUZ BİZ’ PROJESİ ÇERÇEVESİNDE TEKİRDAĞ İLİNDEN GELEN 40 GENÇ 4 GÜNLÜK PROGRAM İLE MANİSA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ YAKINDAN TANIMA FIRSATINI YAKALADILAR.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ‘Anadoluyuz Biz’ projesi çerçevesinde Tekirdağ ilinden gelen 40 genç 4 günlük program ile Manisa’nın tarihi ve kültürünü yakından tanıma fırsatını yakaladılar.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ‘Anadoluyuz Biz’ projesi çerçevesinde Tekirdağ ilinden gelen 40 üniversite öğrencisi 4 günlük program çerçevesinde Manisa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezen gençler, çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Proje çerçevesinde öğrenciler şehit ve gazi ailelerini, Osmanlı Müzesi, Mevlevihane, Osmanlı Müzesi, Tıp Müzesi, Muradiye Cami, Sultan Cami, Sart harabeleri, tarihi Kula evleri, Kula Peri Bacaları başta olmak üzere tarihi ve turistik yerleri de ziyaret ederek Manisa’nın kültürü ve tarihi hakkında da bilgi sahibi oldu. Öğrenciler ayrıca Manisa Şehir Hastanesinde tedavi gören çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdiler ve Sevgi Evlerinde kalan çocuklara yönelik sportif ve aktiviteler gerçekleştirdiler.


Ziyaretlerde duyarlılıklarını da gösteren öğrenciler çevre temizliği ve kuşlar için de doğaya yem bıraktılar. Katılımcı gençler ise Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür etti.


4 günlük Manisa programını tamamlayan öğrencilere Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Şube Müdürü Halit Durmaz tarafından katılım belgeleri takdim edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bursada ormanlık alanlarda mangal yakmak yasaklandıÖnceki Haber

Bursada ormanlık alanlarda mangal yakmak...

Mersinde 19 Mayıs coşkusu Büyükşehir Belediyesinin Gençlik Kortejiyle başladıSonraki Haber

Mersinde 19 Mayıs coşkusu Büyükşehir Bel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar