25 Temmuz, 2024, Perşembe
DOLAR33.0662
EURO36.0073
ALTIN2522.2
Yusuf Cinkara Otomotiv

Lezita “Türkiyenin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında kendi sektöründe zirveye tırmanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Lezita “Türkiyenin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında kendi sektöründe zirveye tırmanıyor
Abone ol
Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül

Lezita, “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında “Piliç Eti” sektöründe 2’nci sırada yer alırken “Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller”de 7’nci oldu. Ürünlerini yaklaşık 70 ülkeye gönderen Lezita, 2024’te ihracat pazarını genişleterek yurt dışındaki iddiasını güçlendirmeyi hedefliyor.

İhracat faaliyetlerini ülkelerin farklı damak tatları, kültürleri ile tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak yürüten Lezita, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) “Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı 2023” araştırmasında “Piliç Eti” sektöründe 2’nci sırada yer aldı. Lezita, şirketlerin 2023 yılı verilerine göre değerlendirildiği araştırmada “Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller” kategorisinde ise 7’nci oldu.

Üretiminin yüzde 18’ini ihraç ediyor

Türkiye’nin en büyük ihracatçılarına ödülleri TİM Olağan Genel Kurulu’nun da yapıldığı “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde verildi. Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül ödülle ilgili değerlendirmesinde, “Ülkemizin ihracatına, ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında yer almanın verdiği gururla daha iddialı hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Lezita, üretiminin yüzde 18’ini ihraç ediyor. Ürünlerini Amerika Kıtası, Afrika, Asya ve Avrupa olmak üzere 4 farklı bölgedeki yaklaşık 70 ülkeye gönderen Lezita, 2024 yılında da ihracat pazarına yeni ülkeler ekleyerek yurt dışındaki iddiasını güçlendirecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ANFAŞta bayram sevinciÖnceki Haber

ANFAŞta bayram sevinci

Polis memuru İsmail Erdem Aksoy için Ağrıda cenaze töreni düzenlendiSonraki Haber

Polis memuru İsmail Erdem Aksoy için Ağr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar